مدیران خودروعصر اعتبار

آتش‌سوزی در ساختمان نیمه‌کاره در طرشت

عصر ساختمان- سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از آتش‌سوزی در ساختمانی نیمه‌کاره در محله طرشت خبر داد.

آتش‌سوزی در ساختمان نیمه‌کاره در طرشت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره آتش‌سوزی در طرشت گفت: ساعت 3:53 بامداد امروز سه‌شنبه 10 بهمن یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان در حال ساخت در محله طرشت بلوار صالحی به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که با توجه به گسترش شعله‌ها تماس‌های مکرری با آتش‌نشانی صورت گرفت که سه ایستگاه آتش‌نشانی همراه نردبان هیدرولیکی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

  او ادامه داد: محل آتش‌سوزی یک ساختمان در حال ساخت بود که در مرحله سقف‌ریزی در طبقه سوم بودند و قسمت بیرونی و داربست‌ها با پوشش پلاستیکی پوشیده شده بود و زیر سقف‌های طبقه سوم تعداد زیادی شمع‌های چوبی برای استحکام نصب کرده بودند. زمانی که آتش‌نشانان به محل رسیدند تقریبا همه شمع‌های چوبی کاملا شعله‌ور بود؛ به گونه‌ای که از همه بخش‌های ساختمان آتش به بیرون شعله می‌کشید.

  ملکی افزود: آتش به گونی‌های داربست‌های بیرونی هم سرایت کرده بود و بیم آن می‌رفت که از طبقه سوم به طبقات پایینی نیز سرایت کند. هم چنین یک اتاقک کارگری در ساختمان وجود داشت که این نگرانی بود که کسی در آن اتاق حضور داشته باشد اما پس از بررسی متوجه شدیم که کسی داخل آن وجود ندارد.

  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اینکه خوشبختانه این حادثه مصدومیت و تلفات جانی نداشت، گفت: آتش‌نشان‌ها به داخل ساختمان رفتند و آتش را کنترل کردند. باتوجه به اینکه بسیاری از شمع‌ها سوخته بودند اما باعث فروریختن یا خسارت وارد شدن به سقف‌ها نشد. همکاران آتش‌نشانی آتش را با عملیات به موقع خود کنترل کردند.

  او تصریح کرد: آتش‌نشان‌ها بعد از بررسی کامل محل ساعت 7:04 دقیقه بعد از ایمن‌سازی عملیات به پایان رسید و آتش‌نشانان مراجعت کردند.

  ملکی از افرادی که ساختمان در حال ساخت دارند، خواست: افرادی که در حال ساختن ساختمان‌ هستند در جاهایی برای خشک شدن سقف‌ها آتش روشن  یا از دستگاه‌های حرارتی استفاده می‌کنند که در صورت بی احتیاطی باعث آتش‌سوزی می‌شود. این افراد باید دقت کنند زیرا در ساختمان‌های نیمه کاره مواد اشتعال‌زا زیاد است و بروز چنین حوادثی دور از انتظار نیست؛ پس باید به نکات ایمنی توجه کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   رویداد ها در یک نگاه
   • هفته نامه
   • ۰
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • ماهنامه ساختمان
   آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
   آرشیو