مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بیمه مرکزی ایران:

فقط ۷ درصد ساختمان های کشور بیمه زلزله دارند

عصر ساختمان- رئیس بیمه مرکزی ایران گفت: در کل ساختمان های کشور کمتر از ۱۲ درصد بیمه آتش سوزی و کمتر از هفت درصد بیمه زلزله دارند.

فقط ۷ درصد ساختمان های کشور بیمه زلزله دارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی روز شنبه در اجلاس جامعه ایمن در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در زلزله کرمانشاه بیش از دو هزار تا دو هزار و 500 میلیارد تومان خسارت مالی به بارآمد و کمتر از 10 درصد خانه های تخریب شده، بیمه زلزله داشتند.
  وی ادامه داد: در حوادث طبیعی معمولا بیشتر به امداد و نجات توجه می شود، اما مساله ای که معمولا مغفول می ماند، تامین منابع مالی برای بازسازی است، باید به بیمه ساختمان های مسکونی و اداری در کشور توجه شود، البته بعد از پیشگیری و مقاوم سازی باید به بیمه ساختمان ها نیز توجه شود تا امکان جبران خسارت باشد.
  همتی گفت: در ساختمان 50 ساله پلاسکو که سال گذشته شاهد ریزش آن بودیم، هیچ یک از اصول ایمنی رعایت نشده در عین حال کمتر از 10 درصد واحدهای آن بیمه داشتند، بارها همکاران بیمه ما تذکر داده بودند که باید این واحدها بیمه شوند اما می گفتند، 50 سال است که اتفاقی نیفتاده است، چرا باید برای بیمه پول بدهیم.
  وی افزود: درحوادث رانندگی و معلولیت های آن، سال گذشته حدود 350 هزار مصدوم داشتیم که حدود هزار میلیارد تومان خسارت مالی به بیمه ها تحمیل می کند. در معدن یورت نیز سال گذشته خسارت سنگینی به بیمه ها تحمیل شد و در حادثه پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) نیز سال گذشته بیمه ها 94 میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند.
  رئیس بیمه مرکزی ایران از طرح ایجاد صندوق ملی حوادث طبیعی در مجلس خبر داد و گفت: درحوادث طبیعی نمی توانیم جلوی بروز حادثه را بگیریم اما با مدیریت و ایمن سازی می توانیم ریسک خطر را بسیار کاهش دهیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی