عصر اعتبار

لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران یکشنبه به شورای شهر ارائه می‌شود

عصر ساختمان- معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهردار تهران گفت: لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در جلسه علنی روز یکشنبه اول بهمن ماه توسط شهردار تهران به شورای شهر ارائه می شود.

لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران یکشنبه به شورای شهر ارائه می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، حجت اله میرزایی با اشاره به اینکه لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران براساس وعده های مدیریت شهری جدید و مصوبه شورای شهر با عنوان "الزامات بودجه 97" تنظیم شده، اظهار داشت: پروژه های جدیدی که در این لایحه تعریف شده عمدتا در حوزه مدیریت بحران و توسعه سوله های بحران مناطق است.

  وی خاطرنشان کرد: احداث 18 سوله جدید مدیریت بحران در لایحه بودجه سال 97 تعریف شده است.

  میرزایی با بیان اینکه در سایر حوزه ها پروژه جدیدی تعریف نشده است، افزود: تأکید شهرداری تهران اتمام پروژه های اولویت دار است.

  وی یادآور شد: تلاش شده در مدت کوتاهی که برای تدوین بودجه در اختیار داشتیم بخشی از اصلاحات را در بودجه97 اعمال کنیم اما به نظر می رسد بخش مهم تری از اصلاحات باید در بودجه سال 98 که سند برنامه سوم شهر تهران تصویب شده و فرصت کافی برای انجام اصلاحات وجود دارد، اعمال شود.

  معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه انجام بسیاری از اصلاحات در قالب بودجه امکان پذیر نیست گفت: بخشی از اصلاحات نیازمند تغییراتی در حوزه ساختار، تشکیلات، رویه های مرسوم و شیوه های مدیریتی متعارف بوده که انجام آنها "زمان بر" است.

  به گفته وی از سه ماه گذشته کارگروهی متشکل از کارشناسان متخصص در این زمینه تشکیل شده و در زمینه اصلاح بودجه، برآورد قیمت تمام شده خدمات شهری، کاهش قیمت تمام شده و انجام اصلاحاتی که به کارآمدی و اثربخشی بودجه کمک می کند در حال فعالیت است. 

  میرزایی با اشاره به اینکه بودجه سال 97 از نظر سقف عددی تغییرات چندانی در مقایسه با بودجه مصوب امسال ندارد اظهار داشت: ترکیب بودجه 97 تغییر پیدا کرده و این بودجه به دلیل هزینه های جاری اجتناب ناپذیر در مقایسه با عملکرد بودجه 96 افزایش داشته است. 

  وی دلیل دیگر را اعمال تغییراتی براساس اولویت های شورا و شهرداری تهران مانند تأکید بر نظام بهبود نظام حمل و نقل و ترافیک، توسعه شبکه حمل و نقل عمومی، کاهش آلودگی های زیست محیطی و هوشمندسازی ذکر کرد.

  معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال آینده اولویت بندی پروژه ها براساس تأثیری که برکیفیت زندگی شهری دارد مدنظر قرار گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو