عصر اعتبار

رکود در ساخت و ساز ادامه دارد

چرا رغبتی به خانه سازی وجود ندارد؟

عصر ساختمان:آمارهای رسمی از کاهش ۲۲.۹ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در نیمه اول امسال حکایت دارد.

رکود در ساخت و ساز ادامه دارد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، بررسی نتایج طرح «گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور» در نیمه‌ اول سال1393 نشان می‌دهد در نیمه‌ اول سال 1394، تعداد 37656 واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده که نسبت به نیمه‌ اول سال قبل حدود 22.9 درصد کاهش داشته است. ‌متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ها 8.4 واحد بوده است.

  مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در نیمه‌ی اول سال 1394 بالغ ‌بر 6/ 6706 هزار مترمربع بوده که نسبت به نیمه‌ اول سال قبل حدود 26.4 درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ مورد بررسی حدود 1490 مترمربع بوده است.

  مجموع مساحت زمین پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان در حدود 4.1393 هزار مترمربع بوده که نسبت به نیمه‌ اول سال قبل 26.9 درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان 310 مترمربع بوده است.

  توزیع پروانه‌های ‌احداث ‌ساختمان برحسب تعداد طبقات بنای آن‌ها در نیمه‌ی اول سال 1394 نشان می‌دهد که در حدود 0.4 درصد این پروانه‌ها برای احداث ساختمان‌های یک طبقه، 0.7 درصد برای احداث ساختمان‌های دو طبقه، 1.7 درصد برای احداث ساختمان‌های سه طبقه، 5/5 درصد برای احداث ساختمان‌های چهار طبقه 91.7 درصد برای احداث ساختمان‌های پنج طبقه و بیش‌تر صادر شده است.

  در نیمه‌ اول سال 1394، تعداد 179089 واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور، پیش‌‌بینی شده که نسبت به نیمه‌ اول سال قبل حدود 3.6 درصد کاهش داشته است. ‌متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ احداث ساختمان 2.9 واحد بوده است.

  در نیمه‌ اول سال 1394 صادر شده که نسبت به نیمه‌ی اول سال قبل حدود 8.1 درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زمین در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان در نیمه‌ی اول سال 1394 حدود 9. 22421 هزار مترمربع بوده که نسبت به نیمه‌ اول سال قبل 7.8 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان 362 مترمربع بوده است.

  توزیع پروانه‌های ‌احداث ‌ساختمان برحسب تعداد طبقات بنای آن‌ها در نیمه‌ی اول سال 1394 نشان می‌دهد که در حدود 29.3 درصد این پروانه‌ها برای احداث ساختمان‌های یک طبقه، 25.7 درصد برای احداث ساختمان‌های دو طبقه، 15.3 درصد برای احداث ساختمان‌های سه طبقه، 9.7 درصد برای احداث ساختمان‌های چهار طبقه و  20 درصد برای احداث ساختمان‌های پنج طبقه و بیش‌تر صادر شده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو