مدیران خودروعصر اعتبار

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران

استفاده از دودکش مشترک موجب انتشار گازهای منواکسید کربن شد

عصر ساختمان- سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از انتشار گازهای منواکسید کربن در یک منزل مسکونی و مسمومیت چهار نفر خبر داد.

استفاده از دودکش مشترک موجب انتشار گازهای منواکسید کربن شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، جلال ملکی اظهار داشت:‌در ساعت 23:49 دقیقه شب گذشته حادثه گازگرفتگی در یک منزل مسکونی واقع در افسریه بین پانزده‌متری اول و دوم به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام و مأموران ایستگاه 15 به محل حادثه اعزام شدند.

  وی افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد در یک ساختمان چهار طبقه مسکونی که در هر طبقه یک واحد 65 متری وجود داشت، در یکی از این واحدها نشت گاز منواکسید کربن اتفاق افتاده بود و پیش از رسیدن آتش‌نشانان، یکی از اعضای خانواده متوجه بدحالی دیگر اعضای خانواده شده بود و با سامانه 125 آتش‌نشانی شهر تهران تماس گرفته بود.

  ملکی گفت: با حضور آتش‌نشانان، چهار نفر شامل پدر، مادر، یک دختر جوان و یک پسربچه هفت ساله که دچار مسمومیت با گاز منواکسیدکربن شده بودند، از محل خارج و تحویل عوامل اورژانس داده شدند.

  وی ادامه داد: استفاده از دودکش مشترک برای دو وسیله موجب انتشار گازهای منواکسید کربن شده بود و توصیه می‌شود برای وسایل گرمایشی و شعله‌دار، یک دودکش مجزا نصب شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی