عصر اعتبار

نماینده وزیر راه در شورای حفظ حقوق بیت المال:

وضعیت ساخت و ساز در تهران بحرانی است

شهردار تهران هم مجری و هم ناظر است

عصر ساختمان:نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال با بیان اینکه شرایط ساخت و ساز در تهران به شرایط بحران رسیده است، گفت: وقتی دبیر کمیسیون ماده۵ تهران ، خود شهردار باشد، نقص و عیب قانون مشخص است.

وضعیت ساخت و ساز در تهران بحرانی است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، حسین معصوم ، با بیان اینکه با توسعه مخالف نیستیم اما توسعه باید در مسیر قانون باشد، اظهار داشت: به طور قطع توسعه‌ای که در مسیر قانون باشد، پایدار خواهد بود.

  وی با بیان اینکه دولتی‌ها هم در ساخت و ساز‌ها تخلفاتی داشتند که در شورا به این تخلفات هم رسیدگی شده است، گفت: رویه شورا این است که با تمام متخلفان برخورد کند و در این میان فرقی بین حقیقی‌ها و حقوقی‌ها و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و یا اشخاص وجود ندارد.

  وی با اشاره به تخلفات بارز بلند مرتبه سازی در تهران، اظهار داشت: معتقدم اینکه شهرداری می‌گوید، ضوابط بلند مرتبه سازی نبود و این برج‌ها ساخته شد، مغلطه است و اگر ضوابط بلند مرتبه سازی وجود ندارد، شهرداری می‌تواند مجاز به تخلف باشد؟

  معصوم ادامه داد: اینکه 7. 5 هکتار پارک مادر را تخریب می‌کنند این چه توجیهی دارد؟ چطور می‌شود که کسی در مجموعه معترض به تخریب این حجم از فضای سبز نباشد و ظاهرا بسیاری از این اقدامات هماهنگ شده است.

  نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر برج‌های منطقه 22 در آلودگی هوای تهران، گفت: بادهای شهر تهران جنوب غربی به شمال شرقی است و هر چه که مانع این چرخش باد شود، به طور قطع هوای تهران را دچار مشکل می‌کند و شهرداری باید پاسخگو باشد که با استناد به کدام قوانینی مجوز این حجم از ساخت و ساز را داده است؟

  وی تاکید کرد: اگر ما منافع بلند مدت مردم را در نظر بگیریم، هر اقدام علمی برای نجات و رهایی از این شرایط را باید انجام داد و اگر از لحاظ علمی تایید شود که مانعی باعث چرخش باد و آلودگی هوای تهران شده است، نباید این موانع ادامه داشته باشند.

  معصوم با تاکید بر اینکه شرایط بلند مرتبه سازی و ساخت و ساز در تهران بحرانی است، ادامه داد: مشکل ما این است که مدیران مطلع از مدیریت شهری نداریم. وقتی دبیر کمیسیون ماده 5 خود شهردار تهران باشد مشخص است که قانون نقص دارد و نباید ناظر و اجرا کننده یک نفر باشد. در همه استان‌ها این پست به استاندار داده می‌شود اما فقط در تهران این کرسی متعلق به شهردار است و بزرگ‌ترین ایراد است.

  وی گفت: این شرایط تهران مصبیت است و باید جلوی این مصیبت را گرفت. هر آنچه را که در تهران شروع و نهادینه می‌شود به سایر کلان شهرهای کشور سرایت می‌کندو سایر شهر‌ها از تهران الگو برداری می‌کنند و اگر در تهران نتوانیم قانون را حاکم و اصول را رعایت کنیم به طور قطع این بی‌قانونی به سایر شهر‌ها هم می‌رسد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو