عصر اعتبار

خانه رویایی بیل گیتس

عصر ساختمان: برای ثروتمندترین مرد ایالات متحده آمریکا و صاحب بزرگترین شرکت رایانه ای دنیا داشتن خانه ای با به روزترین تکنولوژی دور از انتظار نیست.

خانه رویایی بیل گیتس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴:۰۰
 • خانه رویایی بیل گیتس
 • خانه رویایی بیل گیتس
 • خانه رویایی بیل گیتس
 • خانه رویایی بیل گیتس
 • خانه رویایی بیل گیتس
 • خانه رویایی بیل گیتس
 • خانه رویایی بیل گیتس

به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از زومیت، ارزش خالص ثروت بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین مرد ایالات‌متحده 78/9 میلیارد دلار برآورد شده است و برای شخصی با این ثروت هنگفت، داشتن خانه‌ای بسیار غیرمعمول و گران‌قیمت دور از انتظار نیست.

برای ساخت عمارت بیل گیتس در املاک شخصی او واقع در شهر مدینای ایالت واشنگتن 63 میلیون دلار هزینه و 7 سال زمان صرف شده است. خانه‌ی بیل گیتس که با الهام گرفتن از عمارت خیالی شخصیت اصلی فیلم "همشهری کین" زانادو 2 نامیده می‌شود، با 6132 مترمربع وسعت و انبوهی از جلوه‌های فناوری مدرن، عمارتی خیال‌انگیز و بسیار بزرگ است که آشنایی با ویژگی‌های غیرقابل‌باور و عجیب آن برای هر مخاطبی جذاب است.

قیمت فعلی این عمارت 123 میلیون دلار است. به گزارش اداره عمومی ارزیابی شهرستان کینگ، در سال جاری میلادی ارزش ملک بیل گیتس در شهر مدینا 123/54 میلیون دلار برآورد شده است. بیل گیتس در سال 1988 این ملک را به قیمت 2 میلیون دلار خریداری کرد ولی در حال حاضر سالانه حدود 1 میلیون دلار برای آن مالیات می‌دهد.

در ساخت عمارت از 1180 مترمکعب الوار استفاده شده است.عمارت بیل گیتس توسط 300 کارگر ساختمانی ساخته شد که 100 نفر از آن‌ها تکنیسین برق بودند. چوب استفاده‌شده در عمارت، صنوبر داگلاس 500 ساله است.

نور و دمای عمارت به کمک حسگرهای الکترونیکی پیشرفته، مطابق میل مهمان‌ها تنظیم می‌شوند.مهمان‌های بیل گیتس در بدو ورود یک پین مخصوص برقراری ارتباط با حسگرهای نصب‌شده در سرتاسر عمارت دریافت می‌کنند که با ثبت حرارت و شدت نور موردنظر خود در آن، با جابه‌جا شدن در عمارت شرایط محل حضور آن‌ها بر اساس تنظیمات پین تغییر می‌کند. همین‌طور به کمک اسپیکرهای تعبیه‌شده در پشت دیوارها، هنگام رفتن از اتاقی به اتاق دیگر موسیقی موردعلاقه‌ی مهمان به‌نوعی او را تعقیب می‌کند.

عمارت بیل گیتس با استفاده از وضعیت طبیعی محل، از اتلاف گرما جلوگیری می‌کند. زانادو 2 یک عمارت "زمین پناه" است. خانه‌هایی که با این تکنیک معماری ساخته می‌شوند با بهره‌گیری از عوارض زمین و سایر مشخصات طبیعی محل، اتلاف گرما را به حداقل می‌رسانند.

نقاشی‌های روی دیوارهای عمارت با لمس یک دکمه تغییر می‌کنند.دیوارهای عمارت بیل گیتس با صفحه‌نمایش‌هایی به ارزش 80 هزار دلار پوشیده شده‌اند و هر بیننده‌ای بنا به سلیقه‌ی خود می‌تواند آثار هنری ذخیره‌شده در یک دستگاه 150 هزار دلاری را برای قرار گرفتن بر روی این نمایشگرها انتخاب کند.

استخر عمارت به یک سیستم پخش موسیقی در زیر آب مجهز است. استخر 18 متری عمارت بیل گیتس در ساختمانی مستقل با زیربنای 362 مترمربع قرار دارد. شناگران می‌توانند از داخل استخر به کمک یک تونل شیشه‌ای زیرآبی به تراس خارج ساختمان بروند.

عمارت بیل گیتس دارای یک اتاق ترامبولین با ارتفاع 6 متر است. سالن‌های ورزشی عمارت درمجموع 233 متر وسعت دارند و دارای امکاناتی مثل سونای خشک و بخار، رختکن‌های زنانه و مردانه مجزا هستند. ابعاد ترامبولین مشخص نیست ولی می‌توان تمرین و جست‌وخیز کردن روی آن را جایگزین هیجان‌انگیز و مفرحی برای سایر امکانات ورزشی عمارت تصور کرد.

عمارت دارای یک سالن پذیرایی وسیع با گنجایش 200 مهمان است

در سالن پذیرایی 214 مترمربعی عمارت، می‌توان از 150 نفر در مهمانی شام یا 200 نفر در مجالسی که مهمان‌ها نیازی به نشستن ندارند، پذیرایی کرد. یک شومینه‌ی هیزمی از جنس سنگ‌آهک با عرض 1/8 متر و یک مانیتور 6/7 متری نیز در دو طرف سالن به چشم می‌خورند. عمارت بیل گیتس 24 سرویس بهداشتی دارد.

با توجه به ظرفیت 200 نفری سالن پذیرایی عمارت، وجود تعداد زیادی سرویس بهداشتی اجتناب‌ناپذیر است.این عمارت 6 آشپزخانه دارد

آشپزخانه‌های عمارت در قسمت‌های مختلف واقع شده‌اند تا کارکنان بتوانند در همه جای عمارت به‌سرعت از مهمان‌ها پذیرایی کنند.

یکی از کتاب‌های خطی کتابخانه‌ی عظیم بیل گیتس، 30 میلیون دلار ارزش دارد.کتابخانه 195 مترمربعی عمارت، سقف گنبدی و دو قفسه‌ی مخفی کتاب دارد. بر روی سقف کتابخانه، نقل‌قولی از کتاب «گتسبی بزرگ» حک شده است به این مضمون:

او راه درازی برای رسیدن به این چمن آبی (صفتی که گتسبی برای عمارتش به کار می‌برد-کنایه‌ی استادانه‌ی نویسنده که به توانایی گتسبی در وارونه جلوه دادن واقعیت و همزمان افسردگی و تنهایی او اشاره دارد) طی کرده بود و بی‌گمان رؤیاهایش به حدی دست‌یافتنی به نظر می‌رسیدند که نرسیدن به آن‌ها غیرممکن بود.

یکی از باارزش‌ترین کتاب‌های این کتابخانه، نسخه‌ی خطی لستر با دستخط لئوناردو داوینچی در قرن 16 است که گیتس آن را در سال 1994 به قیمت 30/8 میلیون دلار خریداری کرد.عمارت بیل گیتس یک سینمای خانگی با ظرفیت 20 نفر دارد.

سینمای خانگی بیل گیتس با سبک هنری آرت دکو طراحی شده و دارای صندلی‌های دسته‌دار با روکش مخمل درجه‌یک، نیمکت‌های راحت و حتی ماشین پاپ کورن است

خانه‌ای قدیمی واقع در ملک، دست‌نخورده و به‌صورت شناور روی آب جابجا شد. هنگام ساخت عمارت به‌منظور ایجاد فضای کافی برای زمین تنیس، زمین گلف و اسکله‌ی اختصاصی، کارگرها یک کلبه‌ی 85 مترمربعی را به کمک شناورهای بزرگ دست‌نخورده از محل ساخت‌وساز خارج کردند.

مهمانخانه‌ی عمارت مانند ساختمان اصلی به آخرین فناوری‌های روز مجهز است. به نقل از یو اس نیوز، مهمانخانه‌ی 177 مترمربعی عمارت، اولین ساختمانی بود که کامل شد و همه‌ی فناوری‌های موردنظر برای ساختمان اصلی، ابتدا به‌صورت آزمایشی در مهمانخانه که دارای اتاق‌خواب و سرویس اختصاصی است، به کار گرفته شدند. بیل گیتس کتاب «راه پیش رو» را در این ساختمان نوشت.

گاراژهای عمارت در مجموع برای نگهداری 23 خودرو فضا دارند

در عمارت بیل گیتس چندین گاراژ در مکان‌های مختلف به چشم می‌خورد که جالب‌ترین آن‌ها گاراژ زیرزمینی ساخته‌شده از بتن و فولاد ضدزنگ است و برای پارک 10 خودرو فضای کافی دارد. بعضی از قسمت‌های بتنی این گاراژ عمدا شکسته شده‌اند تا به آن ظاهری خشن و متناسب با سبک معماری ساختارشکن بدهند.

درخت موردعلاقه‌ی بیل گیتس در این عمارت تحت نظارت 24 ساعته است.

یک درخت افرای 40 ساله که در کنار مسیر ماشین روی عمارت قرار دارد، به شدن موردتوجه بیل گیتس است. این درخت به‌صورت مداوم تحت نظارت کامپیوتری است و به‌محض اینکه خاک اطراف آن کمی خشک می‌شود، سیستم آبیاری خودکار درخت شروع به کار می‌کند.

در این عمارت یک رودخانه‌ی مصنوعی مملو از ماهی وجود دارد. برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی ناشی از تأثیر دیوارهای عمارت بر جریان طبیعی آب‌های سطحی، یک رود و یک پای رود مصنوعی در داخل ملک احداث‌شده که پر از ماهی سالمون و قزل‌آلای دریایی است.

ماسه‌های خلیج اختصاصی عمارت از سواحل دریای کارائیب تأمین می‌شوند.

هرساله برای تأمین ماسه‌ی ساحل دریاچه‌ی بیل گیتس، مقادیر زیادی ماسه از کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب به نام سنت لوسیا به‌وسیله‌ی شناورهای بزرگ به این محل حمل می‌شود.

شخصی برای یک بازدید ساده از این عمارت، 35 هزار دلار هزینه کرده است. هرساله در یک حراجی برگزارشده توسط مایکروسافت، کارکنان محصولات یا خدمات خاصی را به مزایده می‌گذارند و مبلغ دریافتی را به فعالیت‌های خیریه‌ی شرکت اختصاص می‌دهند. بیل گیتس بارها در این حراج، تور اختصاصی زانادو 2 را به مزایده گذاشته است که در یکی از این دفعات، قیمت پیشنهادی تا 35 هزار دلار افزایش پیدا کرد و نهایتا یکی از کارکنان مایکروسافت برنده‌ی مزایده شد.

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
رویداد ها در یک نگاه
 • هفته نامه ۳۳
 • شماره ۳۲ هفته نامه
 • شماره ۳۱
 • شماره ۳۰
 • عصر ساختمان
 • سنگ و معادن
 • عصر ساختمان
 • رنگ دکوراسیون
 • توکیو
آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
آرشیو