عصر اعتبار

زلزله تهران (۸۳)

ایمن سازی تاسیسات آب و برق در برابر زلزله روی میز وزارت نیرو

عصر ساختمان- رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو موضوع ایمن سازی سیستم ها و سازه های آب و برق را به طور جدی در دستور کار قرار داده و این مساله را به عنوان یک برنامه اولویت دار اجرا می کند.

ایمن سازی تاسیسات آب و برق در برابر زلزله روی میز وزارت نیرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان در حاشیه پانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت، در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه در زلزله اخیر، تاسیسات آب و برق استان تهران مشکل جدی پیدا نکرد و فقط موارد کوچکی در نیروگاه منتظر قائم و یکی از پست‌های کوی فراز به وجود آمد که به سرعت رفع شد.
  وی با تاکید بر اینکه باید به مساله آب به طور جدی توجه شود، ادامه داد: با وجود اینکه وضعیت منابع آبی خوبی نداریم، بارش‌ها در کشور کم است، در چرخه بلند خشکسالی قرار داریم و در مواجه با تغییرات اقلیم هستیم اما مهم تر از آب، باید به مسئله زلزله توجه کنیم.
  وزیر نیرو با بیان اینکه زلزله یک واقعیت گریزناپذیر در کشور ماست و گسل‌های متعددی در این ایران وجود دارد، گفت: دانش و تجربه امروز دنیا به گونه ای است که می توان بر این چالش غلبه کرد منتها شرط اصلی آن این است که ما موضوع ایمن سازی کشور را از دستور کار خارج نکنیم.
  وی با تاکید بر این جمله که نباید در هر زمین لرزه ای به یاد زلزله افتاد، گفت: اولویت این مهم به این معناست که وزارتخانه حتی در شرایط تنگناهای بودجه ای قطعا از این فعالیت دست نخواهد کشید و ایمن سازی را دنبال خواهد کرد.
  به گزارش ایرنا، زلزله ای ساعت 23 و 27 دقیقه چهارشنبه هفته گذشته به قدرت 5.2 ریشتر در عمق 7 کیلومتر زمین شهر تهران را لرزاند. کانون این زمین‌لرزه، 3 کیلومتری شهرستان ملارد در مرز استان تهران و البرز بود.

  **ظرفیت های لایحه بودجه برای به مدار آوردن نیروگاه ها
  وزیر نیرو در پاسخ به سوال ایرنا در ارتباط با تامین مالی نیروگاه های بخار، گفت: راهکارهای خوبی همچون تبصره 18 و 19 در لایحه بودجه 97 برای این مهم در نظر گرفته شده که به وزارت نیرو کمک‌های شایانی خواهد کرد تا مشکلی برای به مدار آوردن نیروگاه‌های که تعهد کرده‌ایم نداشته باشیم.
  وی اظهار امیدواری کرد که قانون بودجه 1397 اوایل بهمن ماه از مجلس دریافت شود و فرصت کافی برای دولت وجود داشته باشد که تا پایان سال دستورالعمل های اجرایی قانون بودجه را تدوین کند و از ابتدای سال آینده وارد عرصه عملیاتی شود.

  کاهش 20 درصدی بارش برف و باران نسبت به سال گذشته
  وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تاکنون وضعیت بارندگی‌های کشور مطلوب نبوده است، اظهار امیدواری کرد: فصل زمستان فصلی پربارش باشد که خشکی سه ماه گذشته جبران شود.
  وی گفت: تاکنون وضعیت مطلوبی نداریم و با توجه به اینکه سال قبل خشک سالی بود، امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد و نسبت به متوسط بلندمدت 50 درصد کاهش بارندگی داشته ایم.
  صِرف انتقال آب مشکلی را حل نمی کند
  وزیر نیرو به موضوع انتقال آب بین حوضه ای اشاره کرد و گفت: ما مسایل متعددی در نحوه مصرف آب داریم؛ در عین حال که به روش های جدید تامین آب فکر می کنیم به طور جدی اعتقاد داریم هیچ انتقال آبی از یک نقطه به نقطه دیگر تمامی مسایل مقصد را حل نخواهد کرد مگر اینکه ما برای مصرف صحیح به صورت جدی وارد میدان شویم.
  اردکانیان افزود: هیچ عدم انتقالی از نقطه ای به نقطه دیگر مسئله نقطه مبدا را حل نمی کند؛ چرا که در نقطه ابتدایی مشکلات زیادی وجود دارد که به صِرف بحث عدم انتقال آن مشکلات حل نخواهد شد.
  وزیر نیرو اضافه کرد: ما در هر دو میدان یعنی هم در حوضه‌های پر آب و هم در حوضه‌های خشک، نیمه خشک و کم آب باید به صورت جدی وارد موضوع مدیریت مصرف شویم و برای قطره قطره آب موجود برنامه داشته باشیم. اگر چنین اقدامی را انجام ندهیم صرف انتقال آب مشکلی را حل نخواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • کلید قفل مسکن
  • عصر ساختمان
  • دکوراسیون
  • شماره ۸ ماهنامه
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو