مدیران خودروعصر اعتبار

هفته سوم دی ماه امسال

بانک مسکن سهم خود در سیمان صوفیان را واگذار می‌کند

عصر ساختمان- گروه مالی بانک مسکن سهم ۸.۷ درصدی خود در سیمان صوفیان را به طور یکجا و نقد به قیمت هر سهم ۴۹۷۹ ریال در هفته سوم دی ماه امسال واگذار می‌کند.

بانک مسکن سهم خود در سیمان صوفیان را واگذار می‌کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، گروه مالی بانک مسکن بنا دارد، در 20 دی ماه 1396 بلوک 8.7 درصدی سهام معادل 47 میلیون و 967 هزار و 708 سهم شرکت سیمان صوفیان را به طور یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم 4979 ریال از طریق بازار اول بورس تهران واگذار کند.

  هم اکنون هر سهم سیمان صوفیان در تابلوی معاملات بورس تهران به قیمت پایانی 2120 ریال معامله می‌شود که در مقایسه با قیمت پایه پیشنهادی گروه مالی بانک مسکن برای واگذاری بلوک 8.7 درصدی با فاصله 134 درصدی روبرو است.

  متقاضیان باید جهت بررسی و رعایت ضوابط بررسی شرایط خرید معاملات عمده سهام و حق تقدم از طریق  سایت بورس ، نسبت به تکمیل فرم‌ها تا 10 روز کاری قبل عرضه اقدام و نسبت به ارسال آن به معاونت بازار این بورس از طریق کارگزار خود اقدام کنند.

  سرمایه سیمان صوفیان هم اکنون مبلغ 55 میلیارد تومان تعیین شده،‌اما گروه مالی بانک مسکن برای واگذاری بلوک 8.7 درصدی این سهم بیش از 23 میلیارد و 883 میلیون و 312 هزار تومان را تعیین کرده است.

  در ترکیب سهامداران عمده بالای یک درصدی «سصوفی» هم اکنون شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین با بیش از 71 درصد ، گروه مالی بانک مسکن با 8.72 درصد ، سیمان فارس نو با 3.45 درصد، سرمایه گذاری ملی ایران با 3.32 درصد ،سرمایه گذاری پویا با 1.68 درصد و یک شخص حقیقی خارجی با 1.28 درصد سهام حضور دارند.

  سیمان صوفیان در عملکرد حسابرسی شده شش ماهه منتهی به پایان شهریور ماه 1396 خود در مقایسه با عملکرد دوره مشابه سال قبل با افزایش 927 درصدی توانسته عایدی 267 ریالی به ازای هر سهم محقق نماید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی