عصر اعتبار

یک مقام مسئول خبر داد:

امسال ۹۰ درصد سوخت نیروگاهها از گازطبیعی تأمین می‎شود

عصر ساختمان- معاونت راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، زمستان امسال بتوانیم در نیروگاه ها بیش از ۹۰ درصد از گاز و کمتر از ۱۰ درصد از سوخت مایع استفاده کنیم.

امسال ۹۰ درصد سوخت نیروگاهها از گازطبیعی تأمین می‎شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، عبدالرسول پیشاهنگ معاونت راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: تأمین سوخت نیروگاه ها کلاً به عهده وزارت نفت و در تعهد این وزارتخانه است.

  وی افزود: ما سالانه با برنامه های منظمی که در تعامل با شرکت های پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت گاز داریم میزان مورد نیاز سوخت نیروگاهها را در یک برنامه ریزی مشخص اعلام می کنیم.

  پیشاهنگ تصریح کرد: در تابستان نیاز مصرف سوخت نیروگاههای حرارتی به 265 میلیون لیتر معادل در روز می رسد و این رقم در زمستان 165 میلیون لیتر در روز است که با ترکیبی از سوخت های گاز و گازوئیل و مازوت تأمین می شود.

  وی ادامه داد: هماهنگی ها بین مجموعه شرکت تولید نیروی برق حرارتی با شرکت های ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و ملی گاز  برای تأمین سوخت نیروگاهها در زمستان سال جاری انجام شده است، مگر آنکه اتفاق غیرمترقبه ای پیش آید که برای اتفاقات غیرمترقبه نیز دستورالعمل ها و برنامه ریزی های خاصی وجود دارد.

  معاونت راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در خصوص درصد استفاده از سوخت گاز و سوخت مایع در نیروگاههای کشور گفت: در سال 92 تقریبا در طول سال 55 درصد گاز و 45 درصد سوخت مایع در نیروگاههای کشور به مصرف رسید که این ترکیب در سال گذشته به 88 درصد گاز و 12 درصد سوخت مایع تبدیل شد.

  وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال بتوانیم بیش از 90 درصد از گاز و کمتر از 10 درصد از سوخت مایع استفاده کنیم.

  پیشاهنگ با بیان اینکه "ما شرکتی خدماتی و دوستدار محیط زیست هستیم"، گفت: به هیچ وجه دوست نداریم در راستای خدماتی که برای مردم انجام می دهیم آسیبی به مردم و محیط زیست وارد شود؛ به همین دلیل همواره اولویت ما در استفاده از سوخت گاز طبیعی است که نسبت به سوخت مایع آلایندگی کمتری به دنبال دارد.

  وی ادامه داد: ما تا حد امکان از سوخت گاز در نیروگاهها استفاده می کنیم اما اگر محدودیتی در ارسال سوخت گاز به نیروگاهها از سوی وزارت نفت وجود داشته باشد یا مشکلی در تأمین گاز طبیعی مورد نیاز نیروگاهها به وجود آید، ناچار خواهیم بود برای تأمین برق از سوخت مایع استفاده کنیم.

  معاونت راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اذعان داشت: در مجموع استفاده از سوخت مایع به جز آلایندگی بیشتر نسبت به مصرف سوخت گاز، زیان هایی نیز برای واحدهای نیروگاهی به دنبال دارد؛ از جمله اینکه تعمیرات ما را از نظر مالی و تأمین قطعه 1.5 تا 2 برابر افزایش می دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو