مدیران خودروعصر اعتبار

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر:

هر ایرانی سالانه ۷۰۰ دقیقه خاموشی برق دارد

عصر ساختمان- معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه براساس صورت های مالی توانیر در سال ۹۵ در صنعت برق با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم، اعلام کرد: قیمت تمام شده هر کیلو وات ساعت برق در کشور ما حدود ۹۸ تومان است اما ما آن را ۶۶ تومان می فروشیم که این به ضرر شرکت برق است.

هر ایرانی سالانه ۷۰۰ دقیقه خاموشی برق دارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمود رضا حقی فام در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اظهار کرد: صنعت برق زیرساخت سایر زیرساخت‌هاست و بر روی سایر بخش‌ها نیز تاثیرگذار است.

  وی با اشاره به اینکه در تامین برق، چهار نسل داریم، افزود: دسترسی یکی از موارد مذکور است که خوشبختانه هم اکنون در کشور تمامی روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردارند و میزان دسترسی به برق در ایران در مقایسه با سطح استانداردهای جهانی خوب است.

  معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، میزان قابلیت اطمینان را در شبکه های برق امر مهم دیگری برشمرد و گفت: باید میزان قابلیت اطمینان را در شبکه هایمان افزایش دهیم و علاوه بر آن کیفیت برق هم مسئله مهم دیگری است که باید برقی را که به مردم تحویل می دهبم برق باکیفیت و مطمئنی باشد.

  وی به بحث تاب‌آوری شبکه های برق در مقابل زلزله و و حوادث طبیعی هم اشاره و تصریح کرد: ما انتظار داریم که سیستم‌های سیاست گذاری ما را کمک کنند تا در مواقع حوادث طبیعی با مشکل مواجه نشویم.

  حقی فام در ادامه سخنان خود با بیان اینکه براساس صورت های مالی توانیر در سال 95، در صنعت برق با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم، اعلام کرد: قیمت تمام شده هر کیلو وات ساعت برق در کشور ما حدود 98 تومان است اما ما آن را 66 تومان می فروشیم که این به ضرر شرکت برق است.

  وی ادامه داد: ما یک چرخه نامناسب اقتصادی را در صنعت برق داریم که موجب می‌شود سرمایه گذاری های ما هم به عقب بیفتد که باید این چرخه درست شود.

  معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تاکید بر اینکه تمام مرز و بوم کشور برای ما عزیز است و خواهان توسعه همه جای کشور هستیم، گفت: هر استعدادی که بتواند به کمیته‌های ما در شرکت برق کمک کند دوست داریم که از خدمات و توان وی بهره مند شویم.

  وی در ادامه چند وظیفه مهم را برای شرکت توانیر برشمرد و عنوان کرد: یکی از وظایف بزرگ ما جلب رضایت مشترکان است، پس از آن افزایش سرعت پاسخگویی، حفظ کرامت، حفظ سلامت اداری و استفاده از دولت الکترونیک نیز از دیگر وظایف مهم ماست.

  حقی فام به ضرورت کاهش خاموشی‌های برق هم اشاره و عنوان کرد: میزان خاموشی‌های برق به ازای هر ایرانی سالانه حدود   700 دقیقه است که باید این میزان کاهش یابد.

  وی اعلام کرد: به ازای یک درصد کاهش تلفات در شبکه های توزیع برق، حدود 250 تا 300 میلیارد تومان به صنعت برق کمک خواهیم کرد.

  معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پایان خاطرنشان کرد: در غرب کشور اگر همت کارکنان شرکت برق کردستان تدوام پیدا کند شرکت توزیع برق کردستان می تواند به عنوان یک نمونه و الگو در شرکت های برق غرب کشور مطرح شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی