عصر اعتبار

مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر خبر داد

طرح کاهش قطع برق در ایران به زیر ۱۴ دقیقه

عصر ساختمان- مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه "کاهش قطع برق در دستور کار قرار گرفته"، گفت: برای افق ۱۴۰۴ برنامه ریزی شده تا خاموشی در برخی مناطق شهری به زیر ۱۴ دقیقه به ازای هر نفر در طول سال برسد.

طرح کاهش قطع برق در ایران به زیر ۱۴ دقیقه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، مسعود صادقی مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر اظهار داشت: در حال حاضر متوسط خاموشی های ایران به ازای هر نفر به طور متوسط در طول سال 600 تا 700 دقیقه است، منتها کاهش خاموشی ها در دستور کار قرار گرفته و شاهد روند بسیاری خوبی برای کاهش این میزان هستیم.

  صادقی با بیان اینکه "ما در حال بهبود وضعیت و کاهش خاموشی ها در کشور هستیم"، گفت: وضعیت خاموشی ها در کشورهای مختلف متفاوت است، در کشورهای توسعه یافته حتی در امریکای شمالی همین الان شهرهایی داریم که بالای 1000 دقیقه خاموشی دارند.

  وی افزود: در استرالیا نیز در مناطق حومه ای بالای 1000 دقیقه در سال به ازای هر نفر خاموشی دارند و در شهرهایی چون سیدنی که مرکز مهمی در استرالیا است، زیر 100 دقیقه در سال مدنظر آنهاست و اینطور نیست که این عدد برای همه جا یکسان باشد.

  مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه "استاندارد مشخصی به صورت جهانی برای رسیدن به عدد خاصی در کاهش خاموشی ها نداریم"، گفت: تفاوت شرایط در بخش های مختلف ایران هم وجود دارد و در حالی که متوسط خاموشی ها به ازای هر نفر در سال در کشورمان 600 تا 700 دقیقه است، همین الان در برخی مناطق شهری ایران زیر 100 دقیقه به ازای هر نفر خاموشی در طول سال داریم.

  وی ادامه داد: همچنین در برخی مناطق صعب العبور روستایی که 5 تا 10 خانواده در فاصله زیاد از دیگر مناطق مسکونی، زندگی می کنند به دلیل مسائل طبیعی و مشکلاتی که در برقرسانی به این مناطق وجود دارد، مقدار خاموشی ها در طول سال بیشتر است.

  صادقی تصریح کرد: برای افق 1404 برنامه ریزی شده تا خاموشی در برخی مناطق شهری به زیر 14 دقیقه به ازای هر نفر در طول سال برسد که یکی از مناطقی که در حال حاضر نیز در کاهش خاموشی ها بسیار موفق عمل می کند و برنامه ریزی شده میزان خاموشی هایش در افق 1404 به زیر 14 دقیقه در سال برسد، شهر مشهد است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو