عصر اعتبار

افزایش ۱۰۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق بدون احداث نیروگاه جدید

عصر ساختمان- معاونت راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی موفق شدیم با خنک کردن هوای ورودی واحدها و تنظیم دریچه های ورودی، از واحدهای موجود به میزان ۱۰۰۰ مگاوات بیشتر تولید برق داشته باشیم.

افزایش ۱۰۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق بدون احداث نیروگاه جدید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، عبدالرسول پیشاهنگ معاونت راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: در مجموع 645 واحد نیروگاهی در 85 نیروگاه در کشور داریم که از این تعداد تقریبا 60 درصد متعلق به بخش خصوصی و 40 درصد متعلق به بخش دولتی است.

  وی افزود: در تابستان سال جاری نیروگاههای حرارتی کشور در مجموع آمادگی بیش از 99 درصد داشتند که این میزان آمادگی در نوع خود یک رکورد جهانی است.

  * تعمیرات 89 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی

  پیشاهنگ با بیان اینکه "زمان و میزان تعمیرات با حل معادلات چندمجهولی مشخص می شود"، گفت: در کل سال حدود 270 روز وقت تعمیرات داریم و پس از حل معادلاتی چندمجهولی که پارامترهایی چون کارگاههای تعمیراتی، قطعات یدکی، وضعیت سوخت نیروگاهها، ساعت کارکرد واحدها، وضعیت بازار برق و نیاز مصرف را در دل خود دارند، لیست تعمیرات کلیه نیروگاهای کشور تنظیم و به کلیه نیروگاهها ابلاغ می شود و با همکاری دیسپچینگ ملی این تعمیرات انجام می شود.

  وی ادامه داد: در سال جاری 89 هزارمگاوات ظرفیت نیروگاهی برای تعمیرات برنامه ریزی شده که از این رقم تاکنون 35 هزار مگاوات به تعمیرات رفته‌اند و 30 هزار مگاوات از تعمیرات برگشته‌اند.

  * پیش بینی افزایش 4 هزار مگاواتی پیک مصرف برق سال 97

  این مقام مسئول با بیان اینکه "امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته به موقع تعمیرات واحدهای حرارتی انجام شود"، گفت: پیش بینی می کنیم سال آینده حدود 4 هزار مگاوات به نیاز مصرف برق کشور اضافه شود که باید با مدیریت مصرف پیک مهار گردد و نیروگاهها آمادگی داشته باشند.

  وی افزود: در این خصوص از طرف شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی برنامه ریزی شده که در سال جاری 3200 مگاوات ظرفیت جدید به نیروگاههای کشور اضافه شود.

  پیشاهنگ تصریح کرد: همچنین موفق شدیم در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور اینکه بهره برداری بهینه تری از واحدهای موجود داشته باشیم، با خنک کردن هوای ورودی واحدها و تنظیم دریچه های ورودی، از واحدهای موجود به میزان 1000 مگاوات بیشتر تولید برق داشته باشیم که این افزایش 1000 مگاواتی در مقایسه میزان تولید برق واحدهای موجود در تابستان 96 نسبت به تابستان 95 مشهود است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
  آرشیو