مدیران خودروعصر اعتبار

توکیو شماره ۲ روی آب‌های اقیانوس آرام +عکس

عصر ساختمان:˝توکیو دیگر˝ شهری است که بر روی سطح آب‌های اقیانوس آرام ساخته خواهد شد.

توکیو شماره ۲ روی آب‌های اقیانوس آرام +عکس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از Arel/ Inhabitat، شرکت معماری "کن پدرسن" با همکاری گروه معماری "لزلی رابرتسون" Kohn Pedersen شهر "توکیو دیگر" را به صورتی متراکم و با کمک سیستم انعطاف پذیر رزیلینت، طراحی کردند. مهندسی رزیلینس علمی جدید است که با توجه به تغییرات شرایط کره‌ی زمین، در شهر سازی های مدرن رواج پیدا کرده است. به کمک این علم زیر ساخت‌هایی مقاوم برای ساختمان ها در هر مکانی، از جمله بر روی آب، اجرا می‌شود که در برابر تغییرات شرایط محیط انعطاف پذیر است و سریعاً خود را با تغییرات تطبیق می‌دهد.

  طراحی شهر پایدار " توکیو دیگر" قادر است حدود نیم میلیون نفر از ساکنان مناطق ساحل را که در معرض خطر بالا و پایین آمدن آب هستند، در خود جای دهد، زیرا زیر ساخت‌های مقاوم این شهر مانند سپری هستند در مقابل جریانات مداوم آب. بلوک‌های شش ضلعی این شهر، هر کدام منابع و امکانات لازم برای زندگی انسان را دارند، مانند مخازن آب قابل شرب، بنادر و لنگرگاه‌های عمومی، زمین‌های کشاورزی شهری.

  این شهر، از طریق تونل‌های ترانزیت به نقاط دیگر دسترسی خواهد داشت. در میان شهر، برجی طراحی شده که تا ارتفاع 1600 متر در آسمان بالا می‌رود و جزو 3 برج بلند دنیا قرار خواهد گرفت. این برج امکاناتی مانند واحدهای مسکونی، اداری، فروشگاه‌ها، لابی، ورزشگاه و...، را عرضه خواهد کرد. سیستم تأمین انرژی شهر نیز بر اساس نیروی خورشید و باد خواهد بود.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی