مدیران خودروعصر اعتبار

پس از زمین لرزه غرب کشور؛

پست سیار ۶۳ کیلوولت سرپل ذهاب وارد مدار شد

عصر ساختمان- مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر از وارد مدار شدن پست ۶۳ کیلوولت سرپل ذهاب در کوتاه ترین زمان ممکن پس از وقوع زمین لرزه خبرداد.

پست سیار ۶۳ کیلوولت سرپل ذهاب وارد مدار شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از وزارت نیرو، محمد ابراهیم نژاد با بیان این که پست سیار 63 کیلوولت سرپل ذهاب از تمهیدات و برنامه های مدیریت بحران توانیر بود، گفت:این پست سیار با هماهنگی صورت گرفته در کوتاه ترین زمان ممکن وارد مدار شد.

     پست های سیار ( Mobile Substations ) ، پست های تبدیلی هستند که عمدتا تجهیزات سوئیچگیر آنها از نوع گازی بوده و به همراه ترانسفورماتور مربوطه روی یک یا چند تریلی نصب شده و به سهولت قابل انتقال از یک محل به محل دیگر می باشند .

    این پست ها عمدتا از یک فیدر فشار قوی ، یک ترانسفورماتور قدرت و یک فیدر فشار ضعیف تشکیل شده و ظرفیت آن در مقایسه با پست های دائم ، کم می باشد . از مزایای عمده این نوع پست ها سرعت بسیار بالای راه اندازی و بهره برداری آنها ، همچنین امکان استفاده در چندین سایت مختلف است. از جمله مزایای وجود بهره گیری از این پست ها، در مواقع بحران است که جریان برق در پست های دائم به هر دلیلی قطع می شود. در چنین شرایطی پست های سیار در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر قرار گرفته و وارد مدار می شود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی