مدیران خودروعصر اعتبار

ورود به جزییات اتصال نیروگاههای بادی به شبکه برق کشور جزو ضرورتهاست

عصر ساختمان- با هدف آشنایی با دستاوردهای شرکت وستاس دانمارک در زمینه نیروگاههای بادی و مسائل مربوط به اتصال این نیروگاهها به شبکه سراسری برق کشور، همایشی از سوی این شرکت با همکاری شرکت توانیر با حضور سفیر دانمارک در تهران برگزار شد.

ورود به جزییات اتصال نیروگاههای بادی به شبکه برق کشور جزو ضرورتهاست
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، محمدنژاد معاون برنامه ریزی شرکت ساتبا نیز با بیان اینکه برای تحقیق 5 هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر باید زیرساختهای قابل توجهی شکل می گرفت، اظهار داشت: بحث قیمت غیرواقعی انرژی در کشور سالهاست که اجازه ورود تجدیدپذیرها را نداد اما خوشبختانه در سال گذشته با تدابیر هوشمندانه وزیر وقت، مهندس چیت چیان این موضوع توسط سانای سابق و سازمان ساتبا اجرایی شد.

  وی بحث اتصال به شبکه را به عنوان یک زیرساخت واقعی در کشور مطرح کرد و افزود: چهاردهمین کشور دنیا به لحاظ ظرفیت نیروگاهی هستیم، اما هنوز کد شبکه مشخصی نداریم اگرچه دستورالعملهای متعددی در این زمینه وجود دارد.

  محمدنژاد همچنین اظهار داشت: حدود 2300 مگاوات قرارداد خرید تضمینی برق داریم که حدود 40 درصد از این درخواستها مربوط به نیروگاههای بادی است و این نشان می دهد که ورود به جزییات و الزامات اتصال نیروگاهها به شبکه برق کشور جزو ضرورتهاست.

  وی مباحث اتصال به شبکه ، مقررات و منابع مالی را از جمله زیرساختهای لازمی در این زمینه دانست که باید در دورن وزارت نیرو شکل گیرد.

  معاون برنامه ریزی شرکت ساتبا ابراز داشت: برای اینکه بتوانیم امنیت بیشتری در تامین برق کشور داشته باشیم باید در سبد تامین انرژی کشور منابع را متنوع کنیم و این با توجه به پتانسیل های قابل توجهی که در کشور داریم امکانپذیر است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی