عصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

تورم عمومی در کشور تقاضای ساخت و ساز را بالا برده است

عصر ساختمان:معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: تورم عمومی در کشور تقاضای مردم را بیش از اندازه برای ساخت و ساز بالا برده است اما این روش قابل ادامه نیست.

تورم عمومی در کشور تقاضای ساخت و ساز را بالا برده است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، پیروز حناچی روزچهارشنبه درحاشیه همایش بررسی مسائل شهرسازی و معماری با موضوع مناسب سازی معابرعمومی برای معلولان استان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان 20 مبحث وجود دارد که میزان موفقیت ما در کیفی شدن ساختمان ها به اجرای این مباحث بستگی دارد.
  وی مباحثی از قبیل ایمنی، آتش، حریق، صرفه جویی در مصرف انرژی و پدافند غیرعامل را تنها بخشی از مباحثی دانست که باید در راستای بالا بردن کیفیت ساخت و سازها مورد توجه، تدوین و اجرا قرار گیرد.
  معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: بحثی که در خصوص مناسب سازی معابر شهری مطرح است یکی از الزامات عمومی ساختمان ها است و باید شرایط به گونه ای باشد که همه گروه های سنی و همه افرادی که از معلولیت رنج می برند باید در این فضاهای عمومی تردد کند.
  وی بیان کرد: در زمان حاضر سازمان حقوق بشر تعریف معلولیت را نیز تغییر داده است و معلول را تنها افرادی معرفی کرده اند که به هیچ عنوان در عرصه های اجتماعی نمی تواند حضور یابد پس اگر شخصی با ویلچر نیز در معابر عمومی تردد کرد مانند سایر افراد عادی باید از شرایط مناسب شهری بهره ببرد.
  حناچی به کاهش ساخت و سازها در خوزستان و سطح کشور اشاره کرد و گفت: به دلیل تورم عمومی که در کشور وجود دارد تقاضای بیش از اندازه ای را برای ساخت و ساز داریم که بخشی از این تقاضا موثر و نیاز زوج های جوان است اما مردم برای این که بخشی از دارایی های خود را از گزند تورم درامان بدارند تقاضای مضاعفی در بخش ساختمان ایجاد شد.
  وی بیان کرد: در زمان حاضر میزان تولید بیشتر از تقاضا است و در نهایت بازاردریک جایی با مشکل مواجه خواهد شد.
  همایش بررسی مسائل شهرسازی و معماری با موضوع مناسب سازی معابرعمومی برای معلولان استان روز چهارشنبه با حضور معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی، جمعی از مسئولان استان و شهرداران سراسر خوزستان در سرسرای شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو