عصر اعتبار

رئیس انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور:

تسهیلاتی به متقاضیان ساخت و ساز ارائه نمی‌شود

عصر ساختمان:رئیس انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور گفت: در حال حاضر هیچ گونه تسهیلاتی به متقاضیان ساخت و ساز ارائه نمی‌شود.

تسهیلاتی به متقاضیان ساخت و ساز ارائه نمی‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از فارس، جمشید برزگر ظهر امروز در نوزدهمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان، اظهار داشت: حدود 10 سال است، به استثنای تسهیلات مرتبط با مسکن مهر هیچ تسهیلاتی برای مسکن ارائه نشده و مراجعه کنندگان ساخت و ساز تقاضای تسهیلات دارند که وقتی با عدم ارائه تسهیلات مواجه می‌شوند، استقبالی صورت نمی‌دهند.

  وی با اشاره به فعالیت کارخانه سیمان صوفیان در استان گفت: این کارخانه روزانه 8 هزار تن ظرفیت تولید دارد که فرصت ارزشمندی به شمار می‌رود و این در حالی است که زمانی برای تامین مورد نیاز سیمان خود باید ماه‌ها در صف بودیم.

  برزگری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بررسی پیشنهاد تمدید مقرره شورای پول و اعتبار در خصوص تعلیق موضوع ماده 5 دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه‌های بانکی، خاطرنشان کرد: اکثر شرکت‌ها چون مطالبات خود را نگرفته‌اند و مطالبات آن عملی نشده صورت‌های مالی آنها با کاهش مواجه می‌شود.

  لازم به ذکر است در نوزدهمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان مواردی مثل گزارش رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان کشور و استان از رکود بخش مسکن و ساختمان و تاثیر قانون اصلاحی مالیات‌های مستقیم بر این بخش و راه‌حل‌های پیشنهادی طرح شد.

  ارائه اقدامات انجام یافته‌ای اجرای مصوبات جلسه قبلی و جلسات کارشناسی بهمن ماه شورای گفت‌و‌گو توسط دبیر شورا، ارائه و بررسی پیشنهاد وضع آیین‌نامه ویژه حمایت از صادرات بنگاه‌های کوچک و متوسط صادرات خدمات و بررسی پیشنهادهای اصلاحی در خصوص آیین‌نامه اجرایی واگذاری شرکت‌ها طبق اصل 44 قانون اساسی نیز در دستور کار جلسه امروز قرار داشتند.

  همچنین نحوه تهاتر بدهی مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های مهندسی مشاور و پیمانکاری که اکثرا از دولت مطالباتی داشتند و لزوم توجه به لایحه خروج از رکود دولت در این خصوص مورد بررسی قرار گرفت.

  بررسی مشکلات شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان تبریز در خصوص اجرای صحیح قولنین و مقررات مصوب سهام عدالت و پیشنهاد تمدید مقرره شورای پول و اعتبار در خصوص تعلیق موضوع ماده 5 دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه‌های بانکی نیز از دیگر موارد مطروحه در جلسه امروز بودند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو