مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر نیرو خبر داد

آغاز ساخت ۵ نیروگاه برق در خوزستان طی امسال

عصر ساختمان- وزیر نیرو گفت: امسال کار اجرایی سه هزار و ۶۰۰ مگاوات برق در قالب پنج طرح نیروگاهی در استان خوزستان آغاز می شود.

آغاز ساخت ۵ نیروگاه برق در خوزستان طی امسال
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان دیشب در گفت و گوی زنده خبری در صدا و سیمای خوزستان اظهار کرد: ظرفیت نصب شده نیروگاهی در استان بالغ بر 13 هزار و 200 مگاوات برق است و امسال 2 واحد 160 مگاواتی شامل بخش بخار نیروگاه بهبهان و بخش گاز غرب کارون به این ظرفیت اضافه می شود.

  وی افزود: در تلاش هستیم سال آینده نیز عملیات اجرایی تولید چهار هزار و 500 مگاوات برق در خوزستان آغاز شود و زمانی که مجموعه طرح ها به ثمر برسد بیش از 60 درصد ظرفیت نصب شده نیروگاهی استان افزایش یافته است.

  اردکانیان ادامه داد: این اقدامات زیربنای موثری برای توسعه استان است و به عنوان یکی از اصلی ترین ضرورت ها و زیرساخت ها برای توسعه و رشد اشتغال خواهد بود.

  وزیر نیرو با اشاره به ظرفیتهای گردشگری خوزستان، اظهار کرد: در حوزه گردشگری آبی امکانات خوبی در خوزستان وجود دارد و سعی می کنیم این موضوع را جز برنامه های مهم قرار دهیم.

  وی بیان کرد: خوزستان باید به عنوان یکی از قطب های گردشگری مورد پذیرش آحاد مردم باشد و ما از نظر فراهم کردن امکانات کوتاهی نمی کنیم.

  اردکانیان تصریح کرد: یکی از سرفصل های مصوبه نیمه فروردین هیئت وزیران ناظر بر بحث ریزگردها است و همکاری نیروهای بخش برق در استان، ستاد وزارت نیرو و حمایت سایر شرکت های برق در سطح کشور به کار گرفته شده و کارهای موثر در حال انجام است که مشکلی برای بخش برق ایجاد نشود.

  وزیر نیرو ادامه داد: بر اساس برنامه ای که تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و با رای اعتماد حداکثری نمایندگان مواجه شد اصلی ترین سرمایه در سطح کشور در جوابگویی به نیازها و تحقق این برنامه منابع انسانی است و استان خوزستان از این نظر یکی از سرشارترین مناطق و استان ها است.

  وزیر نیرو بامداد دیروز در سفری یک روزه به منظور افتتاح طرح آبرسانی پایانه مرزی چذابه، بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب از بستان تا پایانه مرزی چذابه، دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و مجمع نمایندگان شورای اسلامی خوزستان وارد اهواز شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی