عصر اعتبار

مدیرکل توزیع نیروی برق تهران مطرح کرد:

قیمت برق ایران، ارزان‌تر از سایر کشورها

عصر ساختمان- صبوری گفت: میزان مصرف برق در بخش غیر مولد و رفاهی سه برابر میانگین جهانی است.

قیمت برق ایران، ارزان‌تر از سایر کشورها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین صبوری مدیرکل توزیع نیروی برق تهران بزرگ در بازدید از غرفه وزارت نیرو با اشاره به افزایش مشترکان برق در تهران اظهار کرد: شهر تهران 4 میلیون و 500 هزار مشترک برق دارد که 15 درصد از کل مشترکین  تنها 10 درصد برق کشور را مصرف می‌کنند، بنابراین سالانه شاهد 4 درصد افزایش مشترکین هستیم.

  صبوری تصریح کرد: میزان تلفات انرژی برق تهران در سال 92، 9/2 درصد بود که در سال 96 به 7/2 درصد کاهش یافته است و انتظار می رود با برنامه ریزی های صورت گرفته در پایان سال 1400 به 6/4 برسد.

  مدیرکل توزیع برق شهر تهران با بیان اینکه میزان مصرف در بخش غیرمولد و رفاهی سه برابر میانگین جهانی است، افزود: قیمت برق در ایران ارزان ترین قیمت را نسبت به سایر کشورها جهان دارد.

  وی ادامه داد: شبکه توزیع برق در بحث خدمات غیرحضوری پیشرفت های بسیار خوبی داشته است. در تهران نیز فروش انشعاب از طریق اینترنت و پیش خوان های دولت انجام می شود که کمک بسیاری در صرفه جویی در زمان و هزینه مشترکان خواهد کرد.

  صبوری در خصوص اتوماسیون شبکه توزیع بیان کرد: در بحث هوشمندسازی شبکه با اتوماسیون های کنترل شبکه، مدیریت لحظه‌ای از روند برق رسانی داریم که کوچکترین مشکل به سرعت برطرف شده و از اختلال در شبکه جلوگیری می شود.

  مدیرکل توزیع برق تهران تصریح کرد: بیشترین پیک مصرف کشور را در تهران شاهد هستیم، به طوریکه تابستان امسال پیک مصرف به 5000 مگاوات رسید، که با وجود افزایش دما و افزایش مصرف با همراهی و کمک مردم، 15 درصد خاموشی کمتری را داشتیم.

  وی با تاکید بر کمبود منابع مالی گفت: صنعت برق کشور با محدویت منابع مالی روبه رو است. شبکه توزیع برق تهران نزدیک به 300 میلیارد بدهی از مشترکین خود اعم از خانگی، تجاری و دولتی دارد که عمده بدهی‌ها از شهرداری تهران است که با صحبت‌های که انجام شده در حال تعامل برای دریافت این بدهی از سازمان مربوطه هستیم. دریافت این بدهی‌ها و واقعی شدن قیمت برق کمک بسیاری برای بهسازی و نوسازی شبکه توزیع می شود.

  صبوری ادامه داد: عمر شبکه توزیع برق در تهران به بالای 30 سال می رسد که با وجود محدودیت های مالی، سالیانه نزدیک به 300 میلیارد تومان هزینه نگهداری و نوسازی آن می شود.

  مدیرکل توزیع برق تهران بیان کرد: در تهران حدود 7000 هزار انشعاب برق غیرمجاز وجود دارد که 70 درصد آن مربوط به سکونتگاه غیررسمی است که با تصویب قانون به این مشترکین انشعاب موقت داده می شود تا پس از برطرف کردن مشکلات انشعاب آنها دائمی شود.

  به گفته وی 50 درصد مشترکان تهران از کنتورهای هوشمند استفاده می‌کنند، که با کمک بخش خصوصی دستگاه‌های اندازه گیری مصرف، دیجیتال می‌شوند.

  صبوری در خصوص جایگاه مهم انرژی های در وزارت نیرو، یادآور شد: انرژی‌های نو به دلیل توجیه اقتصادی، اثرات منفی بر محیط زیست و بحث اتمام انرژی هایی فسیلی در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت و با سیاست های تشویقی مانند خرید با ضمانت 20 ساله هر کیلووات 800 تومان زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی باز کرده است. مصوبه دولت نیز در سال 95 که تمام دستگاه دولتی را مکلف کرد که تا 20 درصد از برق مورد نیاز سازمان خود را از طریق انرژی های نو مانند صفحات خورشیدی تهیه کند که نشان از اهمیت این موضوع در دولت دارد.

  صبوری در پایان گفت: به دلیل ارتباط تنگاتنگ حوزه برق با مردم، تلاش مجموعه توزیع برق تهران این است که خدماتی در شأن پایتخت کشور ارائه دهد که این مهم در سایه همکاری و مشارکت مردم محقق می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
  آرشیو