مدیران خودروعصر اعتبار

مذاکره برای همکاری‌های تجاری بین ایرلاین‌های ایران و قطر

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی:­ تجارت بسیار گسترده‌ای بین ایران و قطر چه درمقاصد ۲ کشور و چه به عنوان ترانزیت به سمت شمال ایران و جنوب قطر وجود دارد.

مذاکره برای همکاری‌های تجاری بین ایرلاین‌های ایران و قطر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری صداو سیما،­ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز با آقای جاسم سیف بن احمد السلیطی وزیر راه و ترابری و ارتباطات کشور قطر دیدار کرد.
  وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دیدار با جاسم بن سیف بن احمد السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه مذاکرات بسیار خوبی در زمنیه های مختلف با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر داشتم و در اولین مرحله به بحث پیرامون حوزه حمل و نقل دریایی پرداختیم.
  آخوندی در ادامه با اشاره به این مطلب که دولت قطر در مدت زمان اخیر سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه بنادر انجام داده است گفت: من حدود یک ماه و نیم گذشته برای افتتاح بندر حمد در کشور قطر حضور یافتم و در این مراسم شرکت کردم.
  وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان این مطلب که امکان تجارت بسیار گسترده ای بین ایران و قطر چه در مقاصد 2 کشور و چه به عنوان ترانزیت به سمت شمال ایران و جنوب قطر وجود دارد گفت: به تصور ما امکان هدف گذاری در این زمینه برای استفاده از کریدور ایران- قطر در جهت توسعه حمل و نقل بین 2 کشور وجود دارد.
  وی ادامه داد: با توجه به گفتگوهای انجام شده قرار شد تا یک کمیسیون همکاری مشترک برای ایجاد روابط دوجانبه بین ایران و قطر تشکیل و در مدت کوتاهی امکان استفاده ازاین ظرفیت بسیار گسترده بین 2 کشور را مورد بررسی قرار دهد.
  آخوندی همچنین مسئله حمل و نقل ترکیبی بین بندر و ریل را یکی دیگر از مسائل مورد گفتگو بین 2 کشور اعلام کرد و افزود: همچنین موارد دیگری از جمله امکان تشکیل شرکت های مختلف در مناطق آزاد و غیر آزاد در زمینه تجارت در 2 کشور در این جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
  وی افزود: خوشبختانه همکاری بسیار گسترده ای بین 2 کشور در بحث حمل و نقل هوایی وجود دارد، از این جهت در زمینه توسعه همکاری های تجاری بین شرکت های هواپیمایی ایرانی و قطری به گفتگو پرداختیم.
  وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به این رفت و آمدها و روابط موجود بین 2 کشور که منجر به خلق یک فضای همکاری تجاری 2 و چند جانبه شود گفت: تلاش داریم تا این روابط باعث استقرار صلح در منطقه شده و در این زمنیه تأثیر عمیقی داشته باشد.
  آخوندی همچنین با تأکید بر این نکته که هدف گذاری برای تعیین میزان بار جابه جا شده بین بنادر 2 کشور در 5 سال آینده یکی از اهداف اصلی ما در این جلسه بود گفت: ما قصد داریم تا جهت تحقق این موضوع سیستم برنامه حمل و نقل منظمی بین بنادر 2 کشور ایجاد و همچنین تأسیسات لازم برای فعالیت شرکت های تجاری گوناگون در بنادر ایران و قطر را در این مدت فراهم کنیم.
  ادامه سرمایه گذاری و همکاری های تجاری با ایران
  در ادامه جاسم بن سیف بن احمد السلیطی گفت: ما در جلسه با آقای آخوندی به مذاکره درباره همکاری های تجاری، قراردادهای موجود بین 2 کشور، روابط حمل و نقلی در زمینه هواپیمایی و حمل و نقل دریایی به گفتگو پرداختیم.
  وی در ادامه با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح بندر حمد گفت: در این راستا ما بنا به دعوت وی به ایران آمده و مباحث گسترده تری از جمله حمل و نقل زمینی از طریق ترکمنستان، آذربایجان و بندر امام خمینی را نیز مورد بحث قرار دادیم.
  وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر همچنین با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در خصوص ایجاد زمینه مشترک در حوزه حمل و نقلی بیان کرد: بدون شک سرمایه گذاری و همکاری های تجاری ما با کشور ایران در آینده نیز ادامه داشته و محدود نخواهد بود.
  این مقام مسئول در پایان ضمن ابراز رضایت از سیستم همکاری 2 کشور در زمینه هوایی گفت: بدون شک مراقبین پرواز ایرانی در این مدت بسیار خوب عمل کرده و ما از امنیت و ایمنی پروازهای عبوری خود از ایران بسیار راضی بودیم چرا که این کشور تمامی معیارهای جهانی و بین المللی پروازی را در این مدت به خوبی رعایت کرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی