عصر اعتبار

سرپرست دفتر امور مقررات ملی ساختمان:

ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع است

عصر ساختمان- مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی وتشکل های حرفه ای و سرپرست دفتر امور مقررات ملی ساختمان بابیان اینکه دغدغه دولت رعایت منافع ملی و حقوق مصرف کننده است، گفت: براساس قانون هرگونه فعالیت درحوزه ساخت مسکن مستلزم برخورداری از صلاحیت حرفه ای است.

ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، منوچهر شیبانی اصل روز شنبه در آیین اعطای اعتبارنامه اعضای هفتمین دوره هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در تبریز اظهارکرد: این صلاحیت در مورد مهندسان از طریق پروانه اشتغال به کار مهندسی و در مورد کاردان های فنی و معماران تجربی از طریق پروانه اشتغال به کار کاردانی یا تجربی و درمورد کارگران ماهر ازطریق پروانه مهارت فنی احراز می شود.
  وی با تاکید بر رعایت اسناد شهرسازی ازجمله طرح تفصیلی و طرح جامع افزود: در تعدادی از شهرها دو نقشه ای راه افتاده و با یک نقشه پروانه می گیرند و با نقشه ای دیگر می سازند که خلاف قانون است و به شدت برخورد می شود.
  شیبانی اصل با بیان اینکه ارتقای حیثیت و شرافت حرفه ای، بزرگترین رسالت سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: چنانچه در خصوص مقررات ملی ساختمان ضعفی هست، بایستی با همکاری نهادهای اجرای برطرف شود.
  وی بر چشم پوشی از حضور در موقعیت هایی که تعارض منافع ایجاد می کند تاکید کرد و افزود: منع حضور کارکنان وزارت راه و شهرسازی درانتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گامی دراین راستا و نشانگر اعتقاد به استقلال این سازمان است .
  شیبانی با اشاره به اینکه نظام مهندسی ساختمان نهادی حرفه ای است که در قبال مردم و اعضای خود مسئولیت دارد، گفت: اعضای این سازمان درکنار حقوق حرفه ای باید به فکر حقوق مردم باشند.
  وی با بیان اینکه رقابتی بودن فعالیت های مهندسی براساس کیفیت واخلاق حرفه ای شکل می گیرد، افزود: آموزش و بازآموزی از مهم ترین ماموریت های نظام مهندسی است.
  شیبانی از تبدیل شدن هر یک از استان ها به پایگاه اجرایی یکی از مباحث مقررات ملی ساختمان خبر داد و با اشاره به اینکه مازندران در خصوص HSE ( ایمنی بنداشت و محیط زیست )، اصفهان در خصوص انرژی و خراسان رضوی در خصوص فناوری های نوین پایگاه شده است، خواستار عهده داری مبحث الزام های معماری توسط آذربایجان شرقی شد.
  وی با اشاره به پیشینه دانشگاه تبریز و فعالیت مهندسی ساختمان در استان آذربایجان شرقی، گفت: این استان باید در زمینه خدمات مهندسی ساختمان نمونه باشد و از همین رو از هیات مدیره سازمان نظام مهندسی این استان بیش از سایر استان ها انتظار داریم.
  دراین آیین اعتبارنامه 15عضو اصلی و هفت عضو علی البدل هفتمین دوره هیات مدیره سازمان مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی اعطا شد.
  این دوره از انتخابات هیات مدیره این سازمان با حضور147 نفر داوطلب 16 مهر همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو