مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

ذوب‌آهن از برنامه تولید ریلی ملی عقب است

عصر ساختمان- مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که کارخانه ذوب‌آهن از برنامه زمانبندی تولید ریلی ملی عقب است، گفت: به دنبال روش تامین مالی خارجی برای تولید ریل توسط ذوب‌آهن هستیم.

ذوب‌آهن از برنامه تولید ریلی ملی عقب است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، محمد سعید زاده در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که تولید ریل توسط ذوب‌آهن در چه مرحله‌ای قرار دارد، اظهار کرد: کل پول (100 میلیارد تومان) ریل تولید ذوب‌آهن را پرداخت کرده که البته در حال حاضر بلوکه شده، مهم‌ترین مسئله در این ماجرا نحوه تامین مالی است.

  وی با اشاره به این‌که ما ریل را با فاینانس 7 تا 10 ساله خریداری می‌کنیم، افزود: اما ذوب‌آهن امکان تامین مالی را ندارد که به دنبال روش تامین مالی خارجی برای این کار هستیم.

  وی با بیان این‌که کارخانه ذوب‌آهن از برنامه زمانبندی تولید ریل عقب است،‌ تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به دنبال تسریع تولید ریل توسط ذوب‌آهن هستیم.

  معاون وزیر راه همچنین با بیان این‌که 2500 کیلومتر خط آهن برای اتصال 5 استان به شبکه ریلی در دست ساخت است، اظهار کرد: راه آهن میانه- اردبیل امسال به اتمام می‌رسد و پروژه‌هایی ریلی دیگری از جمله شیراز-بوشهر، کرمانشاه- ایلام و چابهار-زاهدان توسط شرکت ساخت در دست ساخت است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی