مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه خبر داد؛

روسازی بتنی جایگزین مناسبی برای آسفالت است

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت: استفاده از سیمان تولید شده در کشور جایگزین مناسبی برای قیر است و عمر طولانی‌تر روسازی بتنی، حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی به علاوه هزینه‌های نگهداری کمتر در دوره بهره‌برداری از دیگر مزایای بهره‌مندی از این شیوه روسازی است.

روسازی بتنی جایگزین مناسبی برای آسفالت است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی گفت: آزادراه اصفهان-شیراز نخستین آزادراه کشور است که روسازی آن بتنی است و عملیات اجرایی آن در 54 کیلومتر حدفاصل ایزدخواست تا آباده در حال انجام است.

  وی روسازی بتنی را جایگزین مناسبی برای آسفالت دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از سیمان تولید شده در کشور جایگزین مناسبی برای قیر است و عمر طولانی‌تر روسازی بتنی، حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی به علاوه هزینه‌های نگهداری کمتر در دوره بهره‌برداری از دیگر مزایای بهره‌مندی از این شیوه روسازی است. 

  خادمی اجرای روسازی بتنی را مهم ارزیابی کرد و افزود: با اجرای این فرآیند علاوه بر کاهش 13 سانتی متری ضخامت آسفالت، آلاینده‌های زیست محیطی نیز 50 درصد کاهش یافت و زمان اجرای پروژه حدود 6 ماه نسبت به قبل جلو افتاد که این موضوع موجب صرفه‌جویی 400 میلیارد ریالی در هزینه‌ها شد.
  اجرای واریانت موجب کاهش هزینه‌های پروژه خواهد شد

  معاون وزیر راه و شهرسازی اجرای واریانت در قطعه سه این آزادراه را موجب کاهش هزینه‌های پروژه تا هزار و 500 میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: با حذف پنج دستگاه تونل، سه دستگاه پل بزرگ، یک دستگاه گالری هزینه‌های اجرایی کاهش یافت و مهم تر از آن حداقل دو سال زمان اجرای پروژه را جلو انداخت.

  مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل در خصوص برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یادآور شد: برنامه‌ریزی شده است تا در سال 1396 حداقل 91 درصد زیرسازی و اجرای ابنیه فنی و 25 درصد عملیات روسازی تکمیل شود که تا کنون 87 درصد از عملیات زیرسازی و ابنیه فنی و 15 درصد از عملیات روسازی اجرایی شده است.
  پیشرفت فیزیکی کل پروژه تا پایان سال 1396 به 75 درصد می رسد

  وی افزود:‌ طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی شده است تا پیشرفت فیزیکی کل پروژه تا پایان سال 1396 به 75 درصد برسد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش جبهه‌های کاری را یکی دیگر از اقدامات قابل توجه برشمرد و عنوان کرد:‌ هم‌اکنون بیش از 2 هزار نفر نیروی انسانی فعال، هزار و 306 دستگاه ماشین‌آلات و تجهیزات و 155 جبهه کاری در این آزادراه فعال هستند.

  شایان ذکر است آزادراه اصفهان ـ شیراز به طول 222 کیلومتر موجب کوتاه شدن 135 کیلومتر از مسافت بین دو استان اصفهان و فارس می‌شود و زمان سفر را تا دو ساعت کاهش خواهد داد که علاوه بر این موارد موجب کاهش سالانه 180 میلیارد ریال هزینه‌های تصادفات جاده‌ای در این محور خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی