عصر اعتبار

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن خبر داد:

اجرای پایلوت طرح عرضه نقدی و سلف بانک مسکن در بورس کالا

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن از اجرای پایلوت طرح عرضه نقدی و سلف بانک مسکن در بورس کالا خبر داد.

اجرای پایلوت طرح عرضه نقدی و سلف بانک مسکن در بورس کالا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، سیدمحسن فاضلیان مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران با بیان این مطلب ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح ایده‌ای شبیه اسنپ در حمل و نقل در حوزه معاملات املاک شکل بگیرد و به این ترتیب هزینه معاملات مسکن کاهش یابد.

  وی در ادامه با اشاره به نقش کلیدی بازار مسکن در تامین مالی مسکن، گفت: در دنیا بازار رهن اولیه و ثانویه در بخش مسکن شناخته شده، اما در ایران به جز یک مورد انتشار اوراق رهن ثانویه در سال گذشته، عملا فقط بازار رهن اولیه در پرداخت تسهیلات مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  فاضلیان تاکید کرد: در بازار رهن اولیه تمام کسانی که از رژیم تسهیلات استفاده می‌کنند اقساط خود را به موقع پرداخت می‌کنند و در نتیجه کمترین سطح اقساط معوق مربوط به تسهیلات مسکن است که سند ملک در رهن بانک قرار می‌گیرد.

  مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در عین حال گفت: بازار رهن ثانویه مدیریت جریان آتی رهن اولیه را انجام می‌دهد.

  فاضلیان از برنامه‌ریزی برای انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این موضوع در دستور کار بانک‌مرکزی قرار دارد.

  وی سپس از برنامه‌ریزی برای عرضه مدل‌های پیچیده‌تر اوراق رهن ثانویه خبرداد و گفت: در این مدل‌ها قابلیت تغییر سود اوراق متناسب با تغییر سود تسهیلات وجود دارد.

  فاضلیان از دیگر ابزارهای تامین مالی مسکن به صندوق زمین و ساختمان اشاره کرد و گفت: تاکنون چهار صندوق زمین و ساختمان راه‌اندازی شده و این ظرفیت برای سازندگان وجود دارد تا سرمایه‌های خود را برای اجرای پروژه ساختمانی جمع‌آوری کنند.

  مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن تاکید کرد: اگر سوگیری صحیح دولت در زمینه کاهش نرخ سود بانکی ادامه یابد هزینه تامین مالی هم کاهش می‌ یابد و یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های زمین و ساختمان ایجاد می‌شود.

  وی همچنین اعلام کرد: علاوه بر انواع مصکوک موجود در بازار سرمایه شاهد انتشار «اوراق وکالت» خواهیم بود که به واسطه آن وکالت انتشار هر نوع اوراق برای تامین مالی به نهاد واسط داده می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
  آرشیو