عصر اعتبار

ایدرو و وزارت صنعت چک سند همکاری صنعتی امضا کردند

عصر ساختمان- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک امروز (شنبه) سند همکاری صنعتی امضا کردند.

ایدرو و وزارت صنعت چک سند همکاری صنعتی امضا کردند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، در این مراسم، رئیس هیات عامل ایدرو اظهار داشت: ایران و جمهوری چک دارای روابط نسبتا طولانی و فرصت های همکاری فراوان هستند؛ در این راستا 2 طرف باید ظرفیت ها و قابلیت های یکدیگر را بیشتر بشناسند.

  به گفته معظمی، ایدرو با کمک بخش خصوصی ایران و شرکای خارجی بر مگاپروژه ها متمرکز است؛ ایدرو یک سازمان دولتی است که توسعه صنعتی و حمایت از بخش خصوصی را در کنار اتاق ایران با دارا بودن اختیارات فراوان دنبال می کند.

  معظمی ادامه داد: پس از اجرایی شدن برجام بیشترین مشارکت ها و سرمایه گذاری ها از سوی ایدرو در ایران انجام شده است و علاقه مندیم برای توسعه همکاری ها با جمهوری چک نیز اقدام کنیم، زیرا از قوانین و اختیارات خوبی برخورداریم.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل، تصریح کرد: 'دیوانه ای سخن گفت و می گذرد' و امیدواریم روابط جمهوی چک نیز تحت تاثیر این سخنان قرار نگیرد.

  وی یادآوری کرد: در اجلاس اخیر سازمان ملل فقط آمریکا و رژیم اشغالگر قدس علیه ایران سخن گفتند، اما شرکای اروپایی جمهوری اسلامی بر ادامه برجام تاکید داشتند؛ بر این اساس روابط دو کشور تحت تاثیر این مسائل قرار نخواهد گرفت.

  معظمی خاطرنشان کرد: ایران علاقه مند به توسعه روابط با جمهوری چک است و هر کاری که باید برای توسعه روابط 2 کشور انجام خواهد داد.

  در ادامه، استفانک چومبا سفیر جمهوری چک در تهران افزود: هر اتفاقی که در 15 اکتبر برابر با23 مهر ( تایید و یا رد برجام توسط ترامپ) بیفتد، تصمیم جمهوری چک مشخص است و هیچ تغییری در آن رخ نخواهد داد.

  (دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور بایستی هر 90 روز یکبار گزارشی درباره پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تقدیم کنگره این کشور کند. تیلرسون در دو گزارش در ماه‌های آوریل و جولای تأییدیه مربوط به این توافق هسته‌ای را صادر کرده است. موعد گزارش بعدی دولت آمریکا 15 اکتبر (23 مهرماه) است.)

  وی تصریح کرد: دولت چک معتقد است که این کشور همراه با جامعه جهانی از برجام حمایت خواهد کرد و اگر اختلافی هم باشد آن را حل کرده و راهی بجز برجام نمی شناسیم.

  سفیر جمهوری چک در تهران تاکید کرد: فرصت ها و زمینه های زیادی برای توسعه مراودات و همکاری های بین 2 کشور و همچنین با جامعه جهانی موجود است و باید با احترام گذاشتن به برجام، به توسعه این همکاری ها پرداخت.

  تهران و پراگ در این سند همکاری صنعتی، ضمن تاکید بر زمینه های همکاری طراحی شده در کارگروه های پیشین، افزایش همکاری ها در زمینه صنایع ریلی و واگن سازی و همچنین رفع موانع بانکی را به امضا رساندند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
  آرشیو