عصر اعتبار

زمان انتخابات مشاوران املاک + لیست کاندیداها

عصر ساختمان- رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در این دوره انتخابات مشاوران املاک به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود، زمان، مکان و نحوه برگزاری انتخابات صنف مشاوران املاک تهران را تشریح کرد.

زمان انتخابات مشاوران املاک + لیست کاندیداها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حسام عقبایی اظهار کرد: بر اساس نامه هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی شهر تهران که متعاقب جلسه 96/7/10 ساعت 5 بعدازظهر در اختیار ما قرار گرفت، انتخابات اتحادیه صنف مشاوران املاک روز دوشنبه 22 آبان ماه 1396 از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر در خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان شهید قنبرزاده، ضلع جنوبی مصلی امام خمینی (ره)، سالن همایشهای یاس برگزار می شود.

  وی افزود: در این انتخابات که با شرکت حدود 10 هزار نفر از مشاوران املاک دارای پروانه کسب ـ همانند دوره قبل ـ برگزار می شود، 87 نفر برای هیات مدیره و 44 نفر برای بازرسی صنف مشاوران املاک تایید صلاحیت شده اند که از این تعداد 7 نفر به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و یک نفر به عنوان بازرس انتخاب خواهد شد.

  عقبایی با بیان اینکه کسانی مثل شریک واحد صنفی یا کسانی که وکالت نامه رسمی یا وکالت محضری داشته باشند حق حضور و دادن رای را ندارند گفت: همچنین مباشر یا اعضای خانواده که صاحب پروانه هستند مجاز به شرکت در انتخابات نیستند و آرای آنها اخذ نخواهد شد.

  رییس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: این دوره برای اولین بار انتخابات اتحادیه املاک به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود و ضریب امنیت بسیار بالا، حساسیت دقیق و ضریب خطا بسیار پایین خواهد بود. کسانی که برای رای دادن حضور پیدا می کنند باید مدرک شناسایی معتبر ارایه دهند و مدرک آنها با سامانه شناسایی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطابقت داده می شود. از افراد اثر انگشت اخذ می شود و اگر نام کسی در سامانه نباشد مطمئنا از او رای گرفته نمی شود.

  وی ادامه داد: کارت مخصوص رای گیری قبل از انتخابات به فرد داده می شود و با مراجعه به جایگاه رای گیری می تواند رای دهد. عبور کارت مخصوص رای گیری از مقابل کارت خوان و تحویل کارت به مامور وصول رای خواهد بود و با لمس نمایشگری که در محل برگزاری انتخابات است رای گیری انجام می شود. همچنین برای اینکه برای اطمینان از صحت نفرات انتخاب شده، فرد رای دهنده می تواند اسامی مدنظر خود را ببیند و در نهایت لیست منتخب خود را تایید کند. در پایان رای گیری توسط هیات اجرایی برگزاری انتخابات که زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران است در راستای اجرای ماده 11 آیین نامه اجرایی انتخابات هیات مدیره اتحادیه های صنفی تایید خواهد شد.

  عقبایی با بیان اینکه بر اساس قانون نظام امور صنفی مصوب سال 1392 در دور اول باید یک سوم از اعضای صاحب پروانه کسب در انتخابات شرکت کنند تا رسمیت پیدا کند گفت: امیدوارم همانند دوره گذشته با شور و شعوری که در صنف مشاوران املاک وجود دارد در دور اول حضور اعضا به حداکثر برسد. اگر در دور اول به حدنصاب نرسد در دور دوم باید یک چهارم از اعضای صنف حضور داشته باشند. البته پیش بینی من این است که در دور اول بیش از یک سوم در انتخابات حضور خواهند شد و انتخاباتی پرشور خواهیم داشت.

  رییس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد:  از آنجا که بازار مسکن مسیر عبور از رکود را طی کرده و به دوران پیش رونق نزدیک شده و بر اساس آمارها شاهد افزایش حجم معاملات هستیم، قاعدتا شکل گیری یک هیات مدیره توانمند و تخصصی در دوره آینده می تواند در پیشبرد اهداف حاکمیت و دولت در برنامه های حوزه مسکن موثر و مفید باشد.

  وی بر حفظ شأن صنف مشاوران املاک در انتخابات پیش رو تاکید و خاطرنشان کرد:  از آنجا که کاندیداها هم در هیات مدیره و هم در بازرسی زیاد است از همه کاندیداها و حامیان آنها می خواهم شأن صنف مشاوران املاک را حفظ کنند و خدای نکرده از توهین یا افترا به یکدیگر خودداری کنند. همه کاندیداها به حامیان خود تذکرات لازم درخصوص حفظ اخلاق حرفه ای و اخلاق انتخاباتی را داشته باشند و ما شاهد یک انتخابات پرشور باشیم.

  عقبایی با تشکر از دست اندرکاران برگزاری انتخابات گفت: جا دارد از مسوولان وزارت صنعت و معدن و تجارت خصوصا سازمان صنعت، معدن تجارت استان تهران، مسوولان اداره اماکن و پلیس امنیت، قوه قضاییه، دادستانی، نهادهای نظارتی و کمیته تطبیق صلاحیتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و کلیه عزیزانی که از زمان ثبت نام کاندیداها در پایان سال 1395 و اوایل سال 1396 بررسی صلاحیت کاندیداها را انجام دادند تشکر کنم و امیدوارم انتخاباتی در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار شود.


  وی یادآور شد: 40 درصد از اقتصاد کشور در اختیار بازار مسکن است و آخرین بخش از حوزه اقتصاد مسکن، فعالان مشاوران املاک هستند که می توانند تاثیر بسزایی در رونق بازار مسکن داشته باشند. سیاستهای کلان ما انشاءالله باید سیاستهایی باشد که منتخبان صنف به خدمتگزاری به مردم و خدمتگزاری به صنف بپردازند. یعنی علاوه بر اینکه از مطالبات صنفی دفاع می کنند، در عین حال مطالبات جامعه، مردم، حاکمیت، دولت، هماهنگی با سازمانها، دستگاهها و نهادهایی که در صنعت ساختمان موثر هستند را پیگیری کنند. امیدواریم سیاستهایی که در اتحادیه گذاشته می شود در جهت رونق بخشیدن به بازار مسکن و همچنین علمی و تکنیکال شدن صنف مشاوران املاک باشد.

  به گفته عقبایی، 1300 شغل و 300 صنعتی که در حوزه ساختمان فعال هستند باید تعامل، هم اندیشی و هماهنگی بین منتخبان آتی در هیات مدیره مشاوران املاک و نهادها را برقرار کنند.

  رییس اتحادیه مشاوران املاک اظهار کرد: از عزیزانی که در اتاق اصناف تهران پیگیری برگزاری انتخابات هستند بخصوص آقایان فاضلی ریاست اتاق اصناف تهران و جعفرنیا رییس هیات اجرایی برگزاری انتخاباتهای اتحادیه های صنفی شهر تهران نهایت تقدیر و تشکر را دارم و امیدوارم انتخاباتی خوب و پرشور داشته باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو