عصر اعتبار

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد

استقبال از اوراق تسهیلات مسکن

عصر ساختمان- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در بخش مسکن، طراحی ابزارهای تامین مالی به یک تخصص بالا نیاز دارد، گفت: تاکنون ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن به ارزش کل ۳۲۰ هزار میلیارد ریال برای خرید مسکن یا سرمایه‌گذاری در این بخش استفاده کرده‌اند و قرار است سایر بانک‌ها نیز از این امکان بهره‌مند شوند.

استقبال از اوراق تسهیلات مسکن
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از دنیای اقتصاد، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، روز پنج‌شنبه در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن به استفاده حوزه مسکن از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی اشاره کرد، اما این میزان استفاده را ناکافی دانست و گفت: امروزه در جهان، نظام قیمت‌گذاری از تعیین ارزش برای منابع طبیعی به قیمت‌گذاری تکنولوژی پرداخته است.

  وی در ادامه افزود: آنچه قیمت واقعی و ارزش شرکت‌های نسل نوین در جهان را تعیین می‌کند، تکنولوژی است و سرمایه‌گذاران برای دستیابی به مدل‌های پر رشد و پرسود باید از مسیر تکنولوژی عبور کنند. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در بخش مسکن، طراحی ابزارهای تامین مالی، یک تخصص بالا نیاز دارد، گفت: بخش مسکن در سال‌های اخیر توانسته تا حدودی از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی استفاده کند اما این میزان استفاده، ناکافی بوده است.محمدی تاکید کرد:‌ مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن می‌تواند در زمینه تکنولوژی‌های نوین ساخت و ساز و چگونگی پایین آوردن سهم زمین از قیمت تمام شده ساخت مسکن، ایده‌پردازی کند و راهکار ارائه دهد. سخنگوی شورای عالی بورس ادامه داد: در بحث بازار «رهن ثانویه» نیز اگر چه سال گذشته 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهن منتشر شد و امسال نیز قرار شده 10 هزار میلیارد ریال دیگر از همین اوراق بعد از اخذ مجوز نهایی از سوی بانک مسکن از بانک مرکزی منتشر شود اما این ارقام، ریز و ناچیز محسوب می‌شود و برای تامین مالی موثر بخش مسکن باید ابعاد بازار رهن ثانویه گسترش پیدا کند. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه آمادگی دارد برای انتشار منظم و مستمر اوراق رهنی، همه نوع حمایت لازم را به عمل آورد، تصریح کرد: اوراق بهادار صرفا برای تامین مالی استفاده نمی‌شود بلکه بانک مسکن می‌تواند برای آنکه هزینه تامین مالی خود را کاهش دهد، از این اوراق بهره ببرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۴ روز پیش
  آرشیو