عصر اعتبار

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین‌و‌مسکن خبر داد:

رفع تصرف یک میلیون و ۳۸۵ هزار مترمربع اراضی ملی‌و‌دولتی در تیر و مرداد۹۶

عصر ساختمان- فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام این مطلب که یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی در تیر و مردادماه سال جاری، در مورد ۴۷۱ مورد اراضی ملی و دولتی رفع تصرف انجام داده است از تلاش آن یگان برای تعرض به ۶ هکتار از اراضی ملی و دولتی در استان تهران خبر داد.

رفع تصرف یک میلیون و ۳۸۵ هزار مترمربع اراضی ملی‌و‌دولتی در تیر و مرداد۹۶
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان»، سرهنگ عباس‌نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین‌و‌مسکن در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین آمار یگان حفاظت از اراضی ملی آن سازمان را در تیرماه و خردادماه سال جاری اعلام کرد.

  عباس‌نژاد گفت: یگان حفاظت از اراضی ملی سازمان ملی زمین‌و‌مسکن به طور متوسط در سطح کشور، در تیرماه سال جاری 187 گشت فعال خودرو داشت که در مردادماه این میزان گشت فعال خودرو به 200 رسید. همچنین در سطح کشور نیز 120 نیروی گشت موتور سوار به صورت فعال در حال گشت‌زنی هستند.

  فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی‌و‌دولتی سازمان ملی زمین‌و‌مسکن ادامه داد: در عرض دو ماه گذشته (تیر و مردادماه) 413 مورد گزارشات مردمی در سطح کشور در مورد رفع تصرف پیگیری شد.

  به گفته عباس نژاد، در طول دو ماه گذشته، در کل 471 مورد تعرض به اراضی ملی با مساحت یک میلیون و 384 هزار و 843 متر زمین معادل 19 میلیارد و 800 میلیون تومان انجام شد که رفع تصرف فوری در مورد این مساحت و میزان توسط سازمان ملی زمین و مسکن انجام گرفت. بدین معنا که گشت‌زنان سازمان ملی زمین و مسکن با توجه به ضابط بودن در محل و بلافاصله به رفع تصرف اقدام کردند. این در حالی است که تمامی مواردی از این دست، پیش‌تر، پرونده می‌شدند.

  وی ادامه داد: در این دو ماهه (تیر و مردادماه) علاوه  بر اینکه از 471 مورد تعرض به اراضی ملی و دولتی که معادل یک میلیون و 384 هزار و 843 متر بوده جلوگیری شد از اضافه شدن 471 پرونده نیز به پرونده قضایی سازمان جلوگیری بعمل آمد.

  سرهنگ عباس‌نژاد گفت: در مدت این دو ماهه به دلیل همکاری با همکاران حقوقی استانها، 331 مورد ابلاغ قضایی انجام شده است. همچنین در این مدت 11 نفر از متصرفان را دستگیر کردیم که پرونده‌های این تعداد از افراد دستگیرشده در محاکم قضایی در حال رسیدگی است.

  به گفته وی، در دو ماه گذشته همچنین 163 مورد تشکیل پرونده قضایی در سطح کشور انجام شده است.

  سرهنگ عباس‌نژاد همچنین در بیان دیگر اقدامات سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: در دو ماه گذشته، علاوه بر اقدامات جاری، در مورد پرونده‌های قدیمی تعداد 65 مورد خلع‌ید، 70 مورد قلع و قمع و 20 مورد نیز تخلیه ساختمان انجام شد. در مجموع در اجرای احکام قضایی که از قبل در اختیار املاک و حقوقی استان‌های سازمان ملی زمین و مسکن بوده است 4 میلیون و 344 هزار متر مربع اراضی ملی به ارزش 419 میلیون تومان رفع تصرف انجام شد.

  وی خاطرنشان کرد: در این مدت، انجام ماموریت‌های فوق با 2 هزار و 87 نفر نیروی یگانی سازمان ملی زمین و مسکن و 917 نفر نیروی پلیس در شهرستان‌ها و استان‌ها انجام شده است.

  سرهنگ عباس‌نژاد گفت: یکی از آیتم‌هایی که در استان‌ها توسط املاک حقوقی استان‌ها به جد پیگیر هستیم این است که اراضی ملی‌و‌دولتی را استان‌ها به صورت عینی و میدانی با نقشه کروکی و حتی کالک به صورت عینی تحویل فرمانده یگان انتظامی سازمان ملی زمین‌و‌مسکن در استان‌ها تحویل دهند. در استان‌هایی که این اقدامات به طور کامل انجام شده است این آمار بسیار شفاف است.

  وی ادامه داد: در تیرماه استان هرمزگان بیشترین میزان رفع تصرف را با 12هکتار بود و در مردادماه استان تهران با 3 هکتار بیشترین وقوع تعرض املاک ملی و دولتی را به خود اختصاص داد که در تهران برآورد ریالی در 3 هکتار، 240 میلیارد ریال یا 24 میلیاردتومان بوده است.

  عباس نژاد افزود: در تیرماه بیشترین مساحت رفع تصرف اراضی ملی در استان همدان با 17 هکتار بوده است و در مردادماه بیشترین مساحت رفع تصرف را ایرانشهر با 31 هکتار به خود  اختصاص داد.

  وی گفت: در ماه های تیر و مردادماه سال جاری در استان تهران، 77 مورد تعرض با مجموع 6 هکتار رفع تصرف شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۴ روز پیش
  آرشیو