مدیران خودروعصر اعتبار

نجات ساکنان در آتش سوزی پارکینگ ساختمان مسکونی

عصر ساختمان- نیروهای آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی پارکینگ ساختمان مسکونی، هشت نفر از ساکنان را از میان دود و حرارت نجات دادند.

نجات ساکنان در آتش سوزی پارکینگ ساختمان مسکونی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر،   با تماس شهروندان و اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 85 و 52 به همراه گروه امداد و نجات 1 و خودرو حامل دستگاه های تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت 4:10 بامداد امروز به خیابان خوش جنوبی، نرسیده به خیابان مرتضوی رهسپار شدند.

  به گفته بایرامعلی عباس زاده افسر آماده منطقه پنج عملیات آتش نشانی، قسمت پارکینگ 40 مترمربعی در طبقه همکف یک ساختمان مسکونی چهار طبقه که مملو از لوازم خانگی مستعمل بود، آتش گرفته و شعله های آتش در حال سرایت به خودروهای پارک شده در پارکینگ بود.

  وی با اعلام اینکه دود بسیار غلیظی راهروهای ساختمان را در بر گرفته بود و تعدادی از ساکنان در طبقات محبوس بودند، اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان، به تجهیزات فردی و لوله های آبرسانی مجهز شدند و عملیات مهار آتش را آغاز کردند.

  افسر آماده منطقه پنج عملیات آتش نشانی افزود: همزمان با عملیات مهار آتش سوزی، گروه دیگری از آتش نشانان با بکارگیری تجهیزات تنفسی خود را به طبقات بالایی ساختمان رساندند و 8 نفر از ساکنان را از میان دود غلیظ خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.

  عباس زاده گفت: با توجه به مصدومیت دو نفر از ساکنان، نیروهای آتش نشانی هر دو نفر را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس دادند که هر دو شهروند به صورت سرپایی مداوا شدند. آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت آتش سوزی به خودروهای داخل پارکینگ جلوگیری به عمل آوردند

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی