مدیران خودروعصر اعتبار

تکمیل و تحویل خانه های سیل زدگان عجب شیری تا پایان شهریور

عصر ساختمان- بخشدار قلعه چای عجب شیر از تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی سیل زدگان روستای چنار عجب شیر تا پایان شهریورماه سالجاری خبر داد و گفت: این ۱۳ واحد به دستور رئیس جمهوری به طور رایگان در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد.

تکمیل و تحویل خانه های سیل زدگان عجب شیری تا پایان شهریور
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا,جعفر آذری  در بازدید از روند ساخت واحدهای مسکونی سیل ‌زدگان روستای چنار  افزود: پیشرفت فیزیکی این واحدها بالای 85 درصد است و هم اکنون در مرحله سفیدکاری قرار دارد.
  روستای چنار با جمعیت یک هزار و 200 نفر در فاصله 16 کیلومتری شهرستان عجب شیر واقع است.
  وی با بیان اینکه روستای چنار در منطقه کوهستانی و در موقعیت ویژه‌ ای قرار گرفته، اظهار کرد: شدت سیل فروردین ماه گذشته به حدی بود که به 60 واحد مسکونی دیگر در این روستا آسیب زد که خوشبختانه کار ساماندهی واحدهای آسیب دیده نیز همزمان با ساخت واحدهای جدید آغاز شده است.
  آذری به واگذاری 18 هکتار زمین از سوی منابع طبیعی به منظور جابجایی خانه های در معرض خطر نیز اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه دولت؛ برای هر خانوار بی سرپرست 300 میلیون ریال و در مجموع چهار میلیارد و 500 میلیون ریال کمک بلاعوض در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات هزینه شود.
  سیل 25 فروردین 96 به زیرساخت های فنی و خدماتی، مزارع و باغ های تعدادی از شهرستان های آذربایجان شرقی خسارت زد و 43 نفر در این حادثه در شهرستان های آذرشهر و عجب شیر جان باختند.
  شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی