عصر اعتبار

تغییر کاربری به ویلاهای شهرک غرب رسید

عصر ساختمان:اهالی قدیمی شهرک غرب در بازدیدی که محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از این منطقه داشت نسبت به ساخت‌وسازهای بی‌رویه تجاری، تغییر کاربری ساختمان‌های ویلائی به اداری و افزایش تخریب ساختمان‌هایی با کاربری آموزشی انتقاد کردند.

تغییر کاربری به ویلاهای شهرک غرب رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از دنیای اقتصاد، محمد حقانی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه شهرک غرب سال‌ها پیش بسیار دقیق و حساب شده طراحی شده است، گفت: این شهرک با در نظر گرفتن کلیه زیرساخت‌ها و با توجه به تراکم جمعیتی پیش بینی شده، احداث شد. متاسفانه در حالی که قرار بود این منطقه از جمله مناطق تثبیت شده شهری باشد، ضوابط ساخت‌وساز در آن رعایت نشده است. وی با بیان اینکه پهنه شهرک غرب در طرح تفصیلی231 R (پهنه مسکونی ارزشمند معاصر) است، گفت: این شهرک شاید تنها منطقه‌ای از شهر تهران باشد که با رعایت استانداردهای مورد نیاز طراحی شده است و با وجود بسیاری از دخالت‌ها و دستبردها به پهنه‌های آن هنوز هم انسجام و وحدت خود را حفظ کرده و سرانه‌های کافی به خصوص سرانه‌های فضای سبز را دارد. حقانی با بیان اینکه سه الگوی مسکونی در شهرک غرب وجود دارد، گفت: برج‌های قدیمی این شهرک که تراکم بالایی دارند نخستین شکل ساختمان‌سازی در منطقه است؛ ساختمان‌های متوسط 4 طبقه که متعلق به تعاونی‌ها هستند مدل دیگر ساختمان‌های این منطقه است و همچنین ویلاهای دوطبقه شهرک غرب بخش دیگری از این محله را تشکیل می‌دهند. سطح اشغال این خانه‌های ویلایی پیش از این 40 درصد بوده که برخی ویلاهای نوسازی شده سطح اشغال بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در سال‌های اخیر رشد ساخت‌وسازهای تجاری و اداری بیش از نیاز منطقه است، گفت: به گفته برخی از شورایاری‌های محله تعداد زیادی از ویلاهای دو طبقه شهرک غرب به مراکز اداری تبدیل شده‌اند. همچنین مراکز تجاری در این منطقه بیش از نیاز منطقه است که باعث ایجاد ترافیک و مشکلات محلی شده است و این برخلاف ادعای محله محوری است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو