عصر اعتبار

حسن محتشم در گفت و گوی اختصاصی با عصر ساختمان:

نوسازی بافت های فرسوده برنامه اجرایی میخواهد نه وعده تسهیلات

عصر ساختمان- عضو البدل هیئت مدیره انجمن انبوه سازان واگذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به انبوه سازان برای نوسازی بافت های فرسوده را مفید ولی غیر کاربردی دانست و در این باره گفت: در سال های گذشته بارها وزارت راه وشهرسازی برای پرداخت تسهیلات جهت نوسازی بافت های فرسوده اقدام کرده است. منتها اینکه پرداخت تسهیلات برای چه کاری با چه مکانیزمی باشد مورد تایید انبوه سازان نیست.

نوسازی بافت های فرسوده برنامه اجرایی میخواهد نه وعده تسهیلات
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان»، حسن محتشم با تاکید بر دراختیار گذاشتن تمام اختیارات به انبوه سازان افزود: طبق مذاکراتی که با شرکت عمران و بهسازی شهری صورت گرفته بنا شده است، اختیاراتی به انبوه سازان داده شود تا انجمن با جهت دهی به انبوه سازان برای نوسازی بافت های فرسوده اقدام کند. در نهایت خواسته ما این است که توسط انجمن های استانی بافت های فرسوده شناسایی و برای نوسازی آن اقدام شود.
  عضوعلی البدل هیئت مدیره انجمن انبوه سازان با اشاره به اینکه یک عامل بازدارنده برای حضور انبوه سازان در این پروژه ها وجود دارد گفت: پروسه ورود به نوسازی بافت های فرسوده آگهی هایی است که بعد از شناسایی پلاک های واجد شرایط نوسازی ثبت می‌شود و متاقاضیان باید از طریق آگهی اقدام به سرمایه گذاری کنند. این راه با سیاست های انبوه سازان همسو نیست.  پیشنهاد ما برای  بر طرف کردن این مشکل این بود که پلاک های بافت فرسوده را به انجمن های استانی انبوه سازان واگذار کنند، و انجمن پلاک های مذکور را بین سرمایه گذاران واجد شرایط، از طریق مزایده و مناقصه واگذارکند.
  وی درادامه با تاکید برروند کند نوسازی طی سال های اخیر افزود: 15 سال است که بافت فرسوده با وعده نوسازی سالیانه 10 درصد  بلاتکلیف است و هیچ اتفاق چشمگیری در این حوزه نیافتاده است.
  محتشم با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: 1000میلیارد تومان تسهیلات به انبوه سازان زمانی به نوسازی کمک می کند که موانع ذکر شده برداشته شود و دولت همسو با انبوه سازان برای بهبود وضعیت بافت فرسوده برنامه ریزی کند.
  عضوعلی البدل هیئت مدیره انجمن انبوه سازان تهران با تاکید بر اهمیت این امر اظهارداشت: در حال حاضر برخی از انبوه سازان به صورت موردی وارد فضای نوسازی شده اند. منتها برای تحول بافت های فرسوده عزم جدی لازم است تا به صورت کلان این بخش مورد حمایت قرار بگیرد و مشکلات بسیاری از مردم که در این مناطق زندگی می‌کنند رفع شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو