مدیران خودروعصر اعتبار

نجات مادر و کودک از میان دود و آتش

عصر ساختمان- مادر و پسر ۲ ساله اش که در آتش سوزی یک منزل مسکونی در خیابان وحدت اسلامی در میان دود و حرارت گرفتار شده بودند، توسط آتش نشانان از مرگ حتمی نجات یافتند.

نجات مادر و کودک از میان دود و آتش
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، با اعلام این حادثه به سامانه 125 از سوی ساکنان یک ساختمان مسکونی، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 67، 1 و گروه ویژه نجات یک به همراه خودرو های تشک نجات و دستگاه تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، به خیابان وحدت اسلامی، خیابان فرزین رهسپار شدند.

  هوشنگ واحدپور افسر آماده منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در خصوص این حادثه گفت: یک واحد مسکونی به وسعت 56 متر مربع در طبقه دوم یک ساختمان چهار طبقه دارای 8 واحد مسکونی به علت نامشخصی آتش گرفت و کاملا شعله ور شد.

  وی با اعلام این که شعله و دود زیادی از پنجره های طبقه دوم این ساختمان به بیرون زبانه می کشید و شعله های آتش به سرعت در حال سرایت به طبقات بالاتر بود، افزود: ساکنین به موقع از این حادثه مطلع شده و همزمان با تماس با آتش نشانی، خود را به محل امن رساندند که در این میان، مادر 31 ساله به همراه پسر بچه دو ساله اش در طبقه سوم میان آتش و دود گرفتار شدند.

  وی با اشاره به اینکه اهالی ساختمان خود را به پشت بام و خیابان مقابل ساختمان رسانده بودند، اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی با اطلاع از این موضوع بی درنگ با توجه به شرایط بحرانی ساختمان به 4 گروه تقسیم شدند، گروه اول سریعا جریان اصلی برق و گاز ساختمان را قطع کردند، گروه دوم با بکارگیری تجهیزات انفرادی و دستگاههای تنفسی برای نجات مادر و فرزند خود را به طبقه سوم رساندند، گروه سوم و چهارم نیز از دو جهت و از طریق نردبان دستی از پنجره واحد مسکونی و راه پله ها با استفاده از لوله های آبرسانی همزمان مشغول مهار شعله های آتش و حمایت از گروه نجات شدند.

  واحدپور ادامه داد: خوشبختانه آتش نشانان در کوتاهترین زمان ممکن، خود را به دو نفر محبوسین رساندند و آنها را به سلامت از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

  این افسر آماده آتش نشانی تاکید کرد: تکنیسین های اورژانس پس ازا نجام معاینات اولیه، حال عمومی این مادر و فرزند را خوب گزارش کردند.

  وی با اعلام این که این آتش سوزی در مدت زمان کوتاهی از سوی آتش نشانان مهار و خاموش شد، خاطرنشان کرد: علت بروز این آتش سوزی از سوی کارشناسان علت یابی منطقه پنج عملیات سازمان آتش نشانی در حال بررسی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   رویداد ها در یک نگاه
   • هفته نامه
   • ۰
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • ماهنامه ساختمان
   آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
   آرشیو