مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس کل محاکم تهران خبر داد:

رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه آتش‎سوزی ساختمان پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

عصر ساختمان- پوریانی با اشاره به پرونده‌‏های مربوط به حادثه آتش‎سوزی پلاسکو گفت: حدود ۳۰ پرونده در این زمینه تشکیل و در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه آتش‎سوزی ساختمان پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب تهران با اشاره به پرونده‏های مربوط به حادثه آتش‎سوزی پلاسکو اظهار کرد: حدود 30 پرونده در این زمینه تشکیل و در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی تهران مور رسیدگی قرار گرفت.

  وی ادامه داد: از آنجایی که پس از وقوع سانحه آتش‎سوزی در ساختمان پلاسکو و تخریب بخش جنوبی آن، امکان استفاده از ضلع شمالی ساختمان به جهت مسائل ایمنی میسر نبود، تعدادی از کسبه این بخش از ساختمان مبادرت به طرح دعوی به طرفیت نهادهای ذیربط به خواسته ایمن‎سازی و بازگشایی محل را کرده‎اند.

  رئیس کل محاکم تهران در پایان با اشاره به تعدد دعاوی و جلوگیری از اختلاف نظرهای متعدد در رسیدگی به دعاوی مطروحه خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از اطاله دادرسی و ایجاد رویه واحد در رسیدگی به این دست پرونده‎ها، کلیه دعاوی مطرح شده درباره ساختمان پلاسکو در شعبه اول مجتمع شهید بهشتی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

  گفتنی است؛ 30 دی ماه سال گذشته ساختمان پلاسکو، یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های بلند تهران دچار حریق شد. مأموران آتش‌نشانی بسرعت خود را به محل حادثه رساندند و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند، اما وسعت آتش‌سوزی‌ و نیز شرایط محیطی به‌گونه‌ای بود که اطفای فوری حریق را غیرممکن کرده و در نهایت باعث تأخیر در مهار آتش‌سوزی‌ شد و متاسفانه تعدادی از آتش‎نشانان شجاع و فداکار نیز حین انجام وظیفه جان باختند و مجالی برای خارج شدن از ساختمان پیدا نکردند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی