عصر اعتبار

هسا در پرند ماندنی شد/تحویل واحدها تا پایان سال بدون افزایش قیمت

عصر ساختمان- در حالی مدیرعامل عمران پرند از احتمال خلع ید هسا به دلیل بدعهدی در تکمیل مسکن مهر خبر داده بود که این شرکت امروز از ادامه فعالیت هسا خبر داده و اعلام کرد:‌قیمت مسکن مهر هسا افزایش نمی‌یابد و شرکت مذکور متعهد به اتمام پروژه‌ها تا پایان سال است.

هسا در پرند ماندنی شد/تحویل واحدها تا پایان سال بدون افزایش قیمت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، در حالی که قریب به 10 هزار مسکن مهر هسا سال‌هاست به دلیل زیاده‌خواهی پیمانکار در بلاتکلیفی محض به سر می‌برند که شرکت عمران پرند از برگزاری جلسه‌ای با حضور تعدادی ازمدیران شرکت‌ عمران شهرهای جدید ایران، مدیرعامل شرکت عمران پرند و اعضای هیئت مدیره شرکت هسا خبر داده است.

  مطابق اعلام شرکت عمران پرند جلسه مذکور خروجی‌‌های مهمی داشته که ارائه برنامه تحویل کل واحدهای مسکن مهر (هسا) توسط شرکت هسا ظرف مدت یک هفته یکی از آنهاست.

  همچنین شرکت هسا پذیرفته در قبال ساخت و تحویل واحدهای مسکن مهر هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشد و در صورتیکه این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام نرسد قرارداد این شرکت فسخ شده و اختیار ورود به محاکم قضایی را از خود سلب می‌کند.

  اوایل خردادماه امسال مدیرعامل شرکت عمران پرند از احتمال خلع‌ ید هسا طی یک هفته آینده (هفته اول خرداد) خبر داده بود. طاهری در این‌باره به تسنیم گفته بود: باید تا هفته آینده مشخص شود که هسا روند تکمیل واحدها را تسریع می کند یا خیر، در صورتیکه این شرکت با همین روند پیش برود فایده ای برای پروژه ها ندارد. در این صورت هسا را خلع ید کرده و از یک شرکت دیگر برای اتمام پروژه ها استفاده می کنیم.

  مدیرعامل شرکت عمران پرند با بیان این که هسا باید قول افزایش نیرو و ارائه برنامه مشخص زمانبندی افتتاح واحدها را ارائه دهد در غیراینصورت مجریان دیگر را جایگزین آن خواهیم کرد، گفت: قیمت واحدهای مسکن مهر افزایش نیافته و مجری جدید با همان شرایط هسا کار ساخت و تکمیل واحدهای مذکور را ادامه می دهد.

  طاهری تعداد واحدهای مسکن مهر هسا در پرند را 10 هزار واحد اعلام کرد و با اشاره به این که حدود 8500 واحد دارای متقاضی است، افزود: حدود 1500 واحد این پروژه فاقد متقاضی است.

  وی مهم ترین مشکل این واحدها را محوطه سازی دانست و با بیان این که هزینه این کار از آورده متقاضیان تامین می شود، تصریح کرد: در صورتیکه سقف هزینه محوطه سازی از آورده مردم بیشتر شود آنرا از محل یارانه ها تامین می کنیم.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو