مدیران خودروعصر اعتبار

کشف مواد شیمیایی رها شده در بازار تهران/اعزام گروه ویژه به محل

عصر ساختمان- خطر انتشار مواد شیمیایی که در کنار سطل زباله در بازار تهران رها شده بود با تلاش آتش‌نشانان و گروه ویژه مقابله حوادث شیمیایی سازمان آتش‌نشانی تهران برطرف و تمامی این مواد از محل جمع‌آوری شد.

کشف مواد شیمیایی رها شده در بازار تهران/اعزام گروه ویژه به محل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از مهر، در پی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع‌رسانی این حادثه به آتش‌نشانی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 4، گروه امداد و نجات 1 و نیز گروه ویژه مقابله با حوادث خطرناک و شیمیایی (گروه هزمت) به همراه خودروی دستگاه تنفسی را به محل حادثه در بازار تهران، خیابان پانزده خرداد، نرسیده به چهارراه سیروس، کوچه سرپولک اعزام کرد.

  بر اساس این گزارش؛ پس از بررسی‌های اولیه معلوم شد چندین گالن حاوی مواد شیمیایی نامشخص در سطح خیابان و گذر گاه رهگذران و درکنار سطل زباله در بازار تهران رها شده بود که به شدت امنیت و سلامتی شهروندان را تهدید می‌کرد.

  محمد یزدانی افسر آماده منطقه 5 عملیات سازمان آتش‌نشانی در مورد نحوه عملیات آتش نشانان ابراز داشت: آتش نشانان بلافاصله با استفاده از تجهیزات کامل انفرادی، محل حادثه را ایمن کردند و سپس گالن‌های مواد شیمیایی توسط گروه ویژه مقابله با حوادث خطرناک و شیمیایی (گروه هزمت) با رعایت کامل مسائل ایمنی جهت بررسی و شناسایی مواد داخل گالن‌ها به ایستگاه آتش‌نشانی انتقال یافت.

  وی تأکید کرد که تحقیقات بیشتر در این خصوص هم اکنون توسط کارشناسان آتش‌نشانی در حال انجام است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی