مدیران خودروعصر اعتبار

آتش سوزی در ­یک برج مسکونی در شرق لندن

عصر ساختمان- بر اثر آتش سوزی در یک برج مسکونی کم ارتفاع که روز شنبه در شرق لندن رخ داد، دست کم یک نفر مصدوم شد.

آتش سوزی در ­یک برج مسکونی در شرق لندن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از صدا و سیما، برای مقابله با این آتش سوزی 10 ماشین آتش نشانی و 72 مامور آتش نشانی به محل حادثه اعزام شده اند. آتش سوزی از طبقه سوم این برج مسکونی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. اداره آتش نشانی لندن در بیانیه ای اعلام کرد علت وقوع این آتش سوزی هنوز مشخص نیست.

   وقوع این آتش سوزی در لندن در حالی است که آتش سوزی در برج مسکونی 24 طبقه «گرنفل» در این شهر که در تاریخ چهاردهم ژوئن رخ داد، دست کم 79 قربانی گرفت. این حادثه که بزرگترین آتش سوزی در لندن از زمان جنگ دوم جهانی شمرده می شود، باعث بازنگری گسترده در ایمنی ساختمان های بلند مرتبه این شهر شد.

  به گفته مقامات پلیس، پوشش عایق استفاده شده در این برج مسکونی دارای ایمنی لازم نیست، و از این پوشش در بسیاری دیگر از ساختمان های لندن استفاده شده است. بر اساس اعلام مقامات شهرداری لندن، نتایج آزمایشهای ایمنی انجام شده در 27 برج مسکونی در این شهر حاکی از ناامنی آنها است.

  همچنین مقامات اداره آتش نشانی لندن، شامگاه جمعه 650 واحد مسکونی در چهار برج این شهر را به دلیل نبود امنیت کافی در برابر آتش سوزی تخلیه کردند. بر اساس گزارش های منتشر شده، بیشتر ساکنان برج های تخلیه شده در اقامتگاه های موقت و هتل ها اسکان داده شده اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی