مدیران خودروعصر اعتبار

" خود به خود سوزی" عامل آتش گرفتن فضای سبز تهران

عصر ساختمان- سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: یکی از عوامل حریق‌های متعدد در فضای سبز تهران " خود به خود سوزی" بافت‌های گیاهی است، اما مهم‌ترین عامل، بی توجهی شهروندان به طبیعت است.

" خود به خود سوزی" عامل آتش گرفتن فضای سبز تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از میزان، سید جلال ملکی گفت: گرمای هوا یکی از مهم‌ترین عوامل در افزایش آتش سوزی‌ها در مراتع و فضاهای سبز است.

  وی افزود: اینکه در این چند وقت اخیر شاهد موارد متعدد آتش سوزی در فضاهای سبز به ویژه حاشیه بزرگراه‌ها بوده ایم، علت خاصی نداشته و اصلی‌ترین عامل آن عوامل انسانی است.

  سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به پدیده " خود به خود" سوزی اظهارکرد: در پی برخی فعل و انفعالات در بافت‌های گیاهی در روزهای گرم سال شاهد خود به خودسوزی‌های متعددی در سطح فضاهای سبز هستیم و نمونه‌های این مورد در انبارهای علوفه نیز رخ می‌دهد.

  ملکی ضایعات شیشه‌ای را یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در حریق درختان فضاهای سبز دانست و خاطرنشان کرد: ضایعاتی از قبیل بطری‌های شیشه‌ای که در فضای سبز ر‌ها می‌شوند در نقش یک عدسی عمل کرده و با متمرکز کردن حرارت، مقدمات آتش سوزی‌ها را فراهم می‌کنند.

  وی در خصوص مهم‌ترین عوامل انسانی تاثیر گذار در آتش سوزی‌های فضاهای سبز اذعان کرد: معتادان خیابانی و افرادی که در طبیعت اقدام به روشن کردن آتش می‌کنند بیشترین عامل برای آتش گرفتن فضاهای سبز هستند و بخش قابل توجهی از آتش‌ها در فضای سبز به این خاطر رخ می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی