عصر اعتبار

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران:

خط ۷ مترو استاندارد است

عصر ساختمان- رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت:خط ۷ مترو بر اساس استانداردهای لازم به بهره‌برداری رسیده است و تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز یک خط را دارد.

خط ۷ مترو استاندارد است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از فارس، اقبال شاکری درباره بازدیدی که صبح امروز از خط 7 مترو به همراه اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری داشته‌اند،‌ اظهار داشت: امروز از ایستگاه میدان صنعت تا میدان بسیج از خط 7 مترو بازدید صورت گرفت و مسیر کامل این خط مشاهده شد.

  وی ادامه داد: خط 7 مترو خطی کامل و بر اساس استانداردهای لازم به بهره‌برداری رسیده است و بعضاً اطلاعات غلط در مورد این خط داده می‌شود.

  شاکری بیان داشت: بنده پیشنهاد داده‌ام که اعضای شورای شهر و دیگر مدیران که درباره خط 7 ابهامی دارند،‌ از این خط بازدیدی داشته باشند.

  رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شرکت بهره‌برداری مترو و همین‌طور شرکت متروی تهران درخواست شد در اولین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گزارشی از خطوط 6، 7 و 8 مترو ارائه دهند.

  وی افزود: خط 7 مترو بر اساس استانداردهای لازم به بهره‌برداری رسیده است و تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز یک خط را دارد.

  شاکری با اشاره به اینکه 22 کیلومتر در خط 7 مترو یک‌باره به بهره‌برداری رسیده است گفت: این اقدام یک رکورد است که این میزان از یک خط مورد بهره‌برداری هم‌زمان قرار بگیرد.

  رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود: سه رام قطار جدید به خط 7 مترو اضافه شده است و ساعت فعالیت این خط نیز از 7 صبح تا 17 شده است و سرفاصله قطارها نیز کاهش یافته است.

  وی گفت: در خط 7 مترو،‌4 قطار در حال فعالیت است و 7 ایستگاه فعال دارد و ایستگاه‌های غیرفعال نیز 80 درصد آن آماده شده و در حال نصب آسانسور و پله‌های برقی هستند.

  شاکری تأکید کرد: ایمنی موردنیاز خط 7 تأمین شده است و به تأیید عوامل ناظر و اجرایی نیز رسیده است.

  رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هواکش‌ها در ایستگاه خط 7 مترو فعال بوده است، اظهار داشت: خطوط مترو قبل از بهره‌برداری قطعی در ابتدا بهره‌برداری موقت می‌شود تا نقاط ضعف در آن خط مشخص شود. احداث خط 7 مترو کار بزرگ و خوبی بوده است که قطعاً در افزایش جابه‌جایی مسافر و کاهش آلودگی هوا تأثیر‌گذار خواهد بود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو