مدیران خودروعصر اعتبار

۶۷ درصد مردم مالک هستند

عصر ساختمان- رییس اتحادیه املاک از ثبات نسبی بازار اجاره بها در کشورخبر داد، و رشد ۷ الی ۱۰ درصدی اجاره بها در شهرهای بزرگ را پیش بینی کرد.

۶۷ درصد مردم مالک هستند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان»، حسام عقبایی درخصوص وضعیت کنونی بازار مسکن در کشور گفت: خوشبختانه در بازار مسکن به خصوص در نرخ اجاره بها ثبات نسبی را مشاهده می کنیم.
  وی در ادامه به رشد در این بازار اشاره کرد و افزود: با توجه به تعداد آمارهای خرید و فروش رشد 7 تا 10 درصدی را مشاهده میکنیم.
  این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت مسکن اصلی‌ترین شاخص تعیین قیمت اجاره بهاء است، گفت: علاوه بر این عواملی مانند سود بانکی، نرخ تورم، نبود توازن بین عرضه و تقاضا و رویکرد اجاره داری در رشد قیمت اجاره بهاء بی تاثیر نیست.
  رییس اتحادیه مشاورین املاک با اشاره به اینکه خرداد ماه فصل نقل و انتقالات است گفت: متاسفانه خراد امسال صعود آنچنانی نخواهیم داشت، به دلیل اینکه امسال فصل نقل و انتقالات با ماه مبارک رمضان تلاقی پیدا کرده و طبق معمول در این ماه کمتر جابجایی صورت می‌گیرد.
  عقبایی با اشاره به افزایش تعداد مستاجران در دهه های اخیر گفت: از دهه 60 به بعد  تعداد مستاجران در کشور همواره روندافزایشی داشته است. هم اکنون در ایران 67 درصدمردم مالک و 33 درصد مستاجر هستند.
  وی همچنین در ادامه از رشد تعداد مستاجران در حوزه اجاره نشینی طی سالیان اخیر خبرداد و افزود: متاسفانه توازن بین عرضه و تقاضا در حوزه مسکن وجود ندارد.
  در پایان این کارشناس با سابقه رشد اجاره بهاء در شهرهای بزرگ را طی سال جاری 7 تا 10 درصد پیش بینی کرد و افزود: ظرفیت افزایش اجاره بهاء در شهرهای کوچک وجود ندارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی