عصر اعتبار

پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت مسجد دو در خوارزمی در شرق تهران

عصر ساختمان- شهردار منطقه۷ از پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت مسجد دو در خوارزمی در دانشگاه الهیات در زمینی به مساحت ۸۱۰ مترمربع خبر داد.

پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت مسجد دو در خوارزمی در شرق تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از مهر، سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: طبق فرمایشات امام راحل که اهتمام ویژه‌ای به احداث مساجد داشتند، امروز ساخت و توسعه مساجد به عنوان یک مکان مقدس برای مومنان باید در اولویت‌های کاری سازمان‌ها قرار گیرد.

  وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت احداث مسجد در مکان‌های آموزشی، افزود: احداث مسجد در دانشگاه در اصل به معنای تقارن میان علم و تزکیه است.

  شهردار منطقه 7 با اشاره به اینکه  این مسجد تنها برای استفاده دانشجویان نیست و در طراحی آن محلی برای ورود شهروندان نیز در خیابان شهید مفتح در نظر گرفته شده است، افزود: شهرداری تهران در دوره مدیریت فعالی تا کنون تلاش‌های بسیاری برای نهضت مسجد سازی در همه مناطق پایتخت کرده است.

  وی با اشاره به اینکه ساخت مسجد خوارزمی تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید، تاکید کرد: 57 مسجد، در دل منطقه هفت قرار دارد که  زمین همه آنها وقفی است و با حمایت‌های مردمی ساخته شده‌اند. اما در بین آنها می‌توان به مساجد شریفیه و حسینی اشاره کرد که با قرار گرفتن در طرح بزرگراه امام علی(ع) تخریب و از سوی شهرداری در منطقه‌ای وسیع‌تر در حال نوسازی است.

  دکتر طلوعی عنوان کرد: در حال حاضر از 57 مسجد منطقه، 30 خانه خدا فعال بوده که در کنار برنامه‌های مذهبی، برنامه‌های فرهنگی جامع و پرباری را برگزار می‌کنند و به عبارتی قطب فرهنگی به شمار می‌آیند. این مساجد در دوران دفاع‌مقدس خوش درخشیدند و اغلب آنها پایگاه اعزام رزمنده‌ها و جمع‌آوری کمک‌های مردمی به جبهه‌ها بودند.

  به گفته وی مسجد شریفیه بزرگ‌ترین مسجد منطقه است با مساحتی بالغ بر 4 هزار و 780 ‌مترمربع که در 4 طبقه ساخته شده است. این مسجد تا قبل از اجرای طرح تعریض بزرگراه امام علی(ع) در خیابان شهید فتاحی‌منش قرار داشت که با اجرای این طرح تخریب و از نو در کوچه حسینیان ساخته شده است. با این تفاوت که فضای در نظر گرفته شده برای ساخت مسجد خیلی بزرگ‌تر از موقعیت قبلی است.

  شهردار منطقه 7 در پایان اظهار داشت: کارهای ساخت‌وساز آن تا نیمه پیش رفته و در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از آن هستیم. مسجد شریفیه با توجه به امکاناتی که برای آن تعریف شده می‌توان پیش‌بینی کرد که به یکی از مراکز مهم فرهنگی – مذهبی تبدیل می‌شود.

     

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو