عصر اعتبار

بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: به علت افزایش نیافتن قیمت مسکن، مالکین قیمت اجاره را با سود بانکی قیاس نکنند و انصاف را در قیمت اجاره بها رعایت کنند. تصویر بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد

بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از صدا و سیما، حسام عقبایی  با بیان اینکه نیمه دوم فروردین معاملات مسکن رشد نسبی داشته است، گفت: با توجه به برنامه‌های دولت مبنی بر ساخت مسکن اجتماعی و ارائه تسهیلات خرید خانه رونق بازار مسکن تا پایان تابستان قابل رصد خواهد بود.

  وی تاکید کرد: با اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی، سپرده‌ها از بانک‌ها خارج و به سمت تولید بیایند و انگیزه دریافت تسهیلات برای خرید مسکن افزایش یابد.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: بازار مسکن نسبت به بازارهای ارز و طلا بسیار مقاوم است و در نیمه دوم سال شاهد رشد معاملات خواهیم بود.

  عقبایی با اشاره به اینکه قیمت مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد، ادامه داد: در برخی از مناطق و بافت‌های کشور توازن بین عرضه و تقاضا وجود ندارد و موجران در جهت افزایش اجاره اقدام می‌کنند.

  وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن شاخص‌ها و افزایش قیمت سایر اقلام بین 7 تا 10 درصد افزایش اجاره بها عقلانی است.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: با توجه به اینکه نقدینگی از موجبات تورم است توازن بین تولید وجود ندارد بطوریکه در سال 94 صدور پروانه‌های ساختمانی 47 درصد، 3 ماه اول سال 95، 17/ 6 درصد کاهش داشتیم که این کاهش باعث نگرانی از جهش یکباره قیمت مسکن خواهد بود.

  عقبایی با بیان اینکه ظرفیت افزایش قیمت مسکن در سال 96 وجود ندارد افزود: 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی در کشور و 650 هزار واحد خانه خالی در استان تهران وجود دارد که بیشتر آن‌ها در حاشیه شهر، مسکن مهر و داخل شهر خانه‌های لوکس و مدرن و شمال شهر هستند.

  وی ادامه داد: طبقات متوسط توانایی خرید خانه‌های لوکس را ندارند و تولید مسکن در کشور کمتر از 300 هزار واحد است.

  رئیس اتحادیه املاک تاکید کرد: در اردیبهشت 96 در مجموع معاملات مسکن در سطح کشور 53 هزار و 459 قرارداد خرید و فروش و 61 هزار و 750 قرارداد اجاره منعقد شد و در تهران نیز معاملات در اردیبهشت 18 هزار و 169 قرارداد خرید و فروش و 16 هزار و 669 قرارداد اجاره انجام شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو