مدیران خودروعصر اعتبار

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان:

دولت دوازدهم با سیاست‌های تشویقی تولید و رونق را به بازار مسکن بازگرداند

عصر ساختمان- دبیر کانون سراسری انبوه‌ سازان با تأکید بر اینکه وجود مسکن مازاد شاید از لحاظ تعداد درست باشد اما نمی‌توان گفت که تولید مسکن باید متوقف شود، گفت: تولید مسکن از تقاضا جلو نیست پس کشور نیازمند آن است.

دولت دوازدهم با سیاست‌های تشویقی تولید و رونق را به بازار مسکن بازگرداند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از فارس، فرشید پورحاجت در پاسخ به این سوال که با توجه به مازاد مسکن در کشور آیا باز ساخت و ساز باید ادامه یابد؟ گفت: آنچه که مورد رصد انبوه‌سازان بعد از تعطیلات نوروز قرار گرفته است این است که وضعیت معاملات مسکن بهتر شده است،اما بهتر شدن وضعیت نقل و انتقالات نیازمند شفاف شدن نقدینگی با رعایت بسته‌های مناسب بانکی است.

  وی افزود:‌ تقاضای مؤثر همواره در بازار مسکن وجود دارد پس اگر شرایط مهیا و مناسب باشد مردم و متقاضیان مسکن وارد بازار می‌شوند.

  پورحاجت با تأکید بر اینکه وجود 14 میلیون جوان نشان می‌دهد که کشور همواره به مسکن و شغل نیازمند است، اظهار داشت: آمار 2.5 میلیون خانه خالی از سکنه که از سوی مرکز آمار اعلام شده می‌تواند درست و صحیح باشد، اما سوال اینجاست که آیا شرایط برای خرید مسکن فراهم است و آیا برای این 14 میلیون جوان فعال در کشور شغل و مسکن آماده است؟

  *شرایط برای خرید مسکن مهیا نیست

  دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن با تأکید بر اینکه آیا با وجود این آمار 14 میلیونی می‌توان گفت که تولید مسکن باید متوقف شود، خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد تولید مسکن باید در اولویت و در دستور کار قرار گیرد،چرا که دغدغه قشر جوان تأمین مسکن است.

  وی افزود: پس این آمار 2.5 میلیون خانه خالی از سکنه شاید آمار درستی باشد، اما باید اذعان کرد که آیا شرایط برای خرید مسکن مهیا بوده است که متقاضیان مسکن اقدام به خرید نکرده‌اند!

  *سالانه با تولید 500 هزار مسکن نمی توانیم پاسخگوی نیاز مسکن باشیم

  پورحاجت تصریح کرد: تولید مسکن از تقاضا عقب است پس ما نیازمند تولید و احداث مسکن هستیم و اگر سالانه 700 هزار ازدواج صورت گرفته را در نظر بگیریم می‌بینیم که با ساخت سالانه کمتر از 500 هزار واحد مسکونی نمی‌توانیم پاسخگوی تقاضای مسکن در کشور باشیم.

  *آمار خانه‌های خالی از سکنه به درستی پایش شود

  وی ادامه داد: کمتر کسی با توقف تولید مسکن موافق است پس باید آمار خانه‌های خالی از سکنه به درستی پایش شود و اینکه  واحدهای مسکونی فوق در کدام مناطق احداث و چرا خالی از سکنه هستند.

  *دولت دوازدهم به حوزه مالیات ها و اصلاح ساختار بانکی توجه کند

  پورحاجت در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی به دولت دوازدهم در مورد مسکن به عنوان دبیر انبوه‌سازان دارد،‌گفت: بازار مسکن از سال گذشته یک روند صعودی در معاملات را به خود گرفته است بنابر این انتظار ما از دولت دوازدهم این است که با اعمال سیاست‌های تشویقی در حوزه تولید و تقویت خرید مسکن بازار مسکن را پر رونق‌تر کند.

  وی افزود: به هر حال دولت دوازدهم باید به حوزه مالیات و اصلاح قانون مالیات‌ها به عنوان اولویت خود مورد توجه قرار دهد و از سوی دیگر به اصلاح ساختار بانکی اقدام کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی