عصر اعتبار

تقی پور در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

معرفی ساختمان‌های ناایمن به دادستانی

عصر ساختمان- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران پس از شناسایی ساختمان‌های ناایمن، آن‌ها را به دادستانی معرفی کند.

معرفی ساختمان‌های ناایمن به دادستانی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا تقی‌پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی حادثه پلاسکو و کمیته فنی شورای شهر تهران، اظهار داشت: این کمیته پس از گذشت چند ماه، گزارش 352 صفحه‌ای خود را درخصوص بررسی ابعاد مختلف حادثه به صحن شورا ارایه کرد.

  وی افزود: براساس این مصوبه مقرر شد که کمیته‌های درگیر موضوع حادثه پلاسکو، طرح‌ها و پیشنهادات خود را ظرف دو هفته آتی به صحن ارایه کنند تا بتوانیم تصمیمات موثری برای بهبود وضعیت شهر تهران بگیریم.

  سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه سازمان آتش‌نشانی باید بعد از شناسایی ساختمان های ناایمن را پس از رویت به دادستانی معرفی کند، گفت: باید در راستای ایمنی مکاتبه رسمی صورت گیرد تا سازمان آتش‌نشانی بتواند تقاضای پلمب یا رفع مشکل را داشته باشد.

  تقی پور با بیان‌ اینکه نباید تنها به ارایه یک گزارش ساده اکتفا کنیم، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد مدیریت شهری با تعامل با یکدیگر و دولت، درخصوص مبحث 22 مقررات ملی ساختمان مکاتبه کنند تا از بروز حوادثی مانند پلاسکو جلوگیری شود.

  وی با اشاره به برخی اقدامات مبنی بر نداشتن بی‌سیم توسط آتش‌نشانان اشاره کرد و گفت: بی‌سیم آتش‌نشانان آنالوگ است و عمق نفوذ و پوشش محدود دارد به همین دلیل طی 10 سال گذشته که شهرداری مصوبات لازم برای تغییر وضعیت بی‌سیم‌های آنالوگ به دیجیتال را اخذ کرده اما هنوز اقدامی در راستای این تغییر وضعیت انجام نشده چرا که فرکانس‌های بالاتر از طریق وزارت ارتباطات به دلیل محدودیت‌ها متوقف شده که به دنبال حل این مشکل هستیم.

  سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: برابر گزارش مکتوب در ساعت 10:30 دقیقه روز حادثه پلاسکو دستور تخلیه 50 درصد آتش‌نشانان از ساختمان صادر شده اما به دلیل اینکه 3 تن از آتش‌نشانان در دیواره شمال غرب ساختمان پلاسکو محبوس شده بودند، چند تن از آتش‌نشانان نیز برای نجات آنها رفتند که بعد از 9 دقیقه شاهد این فاجعه بزرگ شدیم.

  تقی پور با بیان اینکه شورای شهر مسئول قضایی این حادثه نیست، گفت: سعی کردیم تنها به بررسی ابعاد مختلف حادثه بپردازیم.

  وی افزود: بدون شک مرجعی که قضاوت حادثه پلاسکو را برعهده دارد می‌تواند از گزارش فنی و تخصصی شورای شهر بهره‌مند شود.

  سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم بتوانیم با یک تصمیم درست جلوی اتفاقات بعدی را بگیریم.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک ۲۰۱۸
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو