عصر اعتبار

افتتاح ۷۵ واحد مسکونی و ۲۰ کیلومتر راه روستایی در میاندوآب

عصر ساختمان- ۷۵ واحد مسکن بهسازی شده و ۲۰ کیلومتر راه روستایی در روستاهای 'مظفرآباد' و 'حاجی بهزاد میاندواب همزمان با سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور مدیرکل این بنیاد در استان و فرماندار این شهرستان شامگاه دوشنبه به بهره برداری رسید.

افتتاح ۷۵ واحد مسکونی و ۲۰ کیلومتر راه روستایی در میاندوآب
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان»  به نقل از  ایرنا، برای ساخت این واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده در مجموع 11 میلیارد و 250 میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی مسکن روستائی میاندوآب هزینه شده است.
  همچنین در این آئین طرح جدول گذاری و آسفالت معابر روستای مظفرآباد و حاجی بهزاد به مساحت 19 هزار و 750 مترمربع از محل تسهیلات قیر رایگان به ارزش 516 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان میاندوآب در حاشیه آئین بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: در سه سال گذشته برای مقاوم سازی 561 واحد مسکونی روستائی 84 میلیارد و 330 میلیون ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
  حقوردی هادی با اشاره به اینکه شهرستان میاندوآب دارای 165 روستای بالای 20 خانوار می باشد ، اظهار کرد: طرح های هادی روستائی در این تعداد روستا، 100 درصد تهیه شده که برابر متوسط استانی بوده و از متوسط کشوری که 93 درصد است، بیشتر است.
  وی بیان کرد: در 54 روستای بالای 20 خانوار یعنی 32.72 درصد روستاهای شهرستان طرح هادی روستائی اجرا شده که متوسط استانی آن 23 درصد و کشوری 39 درصد می باشد.
  وی افزود: برای اجرای طرح هادی در مجموع 167 میلیارد و 190 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
  هادی در رابطه با مسکن روستائی نیز گفت: در 146 روستای این شهرستان نسبت به مقاوم سازی مساکن آنها اقدام شده است که 40 درصد مساکن روستائی این شهرستان را شامل می شود که از متوسط استانی (36 درصد) و هم متوسط کشوری (32درصد) بالاتر است.
  وی با بیان این که برای 9 هزار و 460 واحد پایان کار صادر شده است، اظهار کرد: در 152 روستا به تعداد 21 هزار و 577 واحد سند مالکیت صادر شده که 82.5 درصد روستاهای شهرستان را شامل می شود.
  هادی افزود: در شهرهای باروق و چهاربرج برای سه هزار و 911 واحد مسکونی سند مالکیت صادر شده است.
  وی بیان کرد: در 2 شهر باروق و چهاربرج برای ساخت 974 واحد مسکن مهر 194 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده که سهم هر واحد 200 میلیون ریال بوده است.
  رئیس بنیاد مسکن میاندوآب در رابطه با آسفالت معابر از محل قیر رایگان گفت: در 19 روستای این شهرستان با مساحت بالغ بر 250 هزار مترمربع آسفالت ریزی انجام شده است که ارزش ریالی آن 45 میلیارد و 200 میلیون ریال بوده است.
  وی افزود: از 20 هزار تن سهمیه ابلاغی قیر رایگان در کل استان، 40 درصد آن یعنی هشت هزار تن به شهرستان میاندوآب اختصاص یافت.
  شهرستان میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع است و بیش از 277 هزار نفر جمعیت دارد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو