مدیران خودروعصر اعتبار

آتش‌سوزی در کارخانه کمپوست یزد عمدی بود

عصر ساختمان- رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که آتش‌سوزی در کارخانه کمپوست یزد عمدی بوده است، اظهار کرد: با توجه به بیمه نشدن کارخانه از سوی سرمایه‌گذار، هرگونه خسارت به عهده خود پیمانکار است.

آتش‌سوزی در کارخانه کمپوست یزد عمدی بود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، «سپنتا نیکنام» در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد که در مورد دو موضوع تعطیلی کارخانه کمپوست شهرداری و نارضایتی شهروندان از برخورد نیروهای اجرائیات برگزار شد، با اشاره به این نکته که با توجه به مدارک به دست آمده آتش‌سوزی در کارخانه کمپوست عمدی بوده است، گفت: در ماه‌های قبل و  با وجود همه مکاتبات انجام شده، سرمایه‌گذار کارخانه کمپوست در قراداد موظف بوده که این کارخانه را بیمه کند که متاسفانه این کار انجام نشده و در حال حاضر  هرگونه خسارت هم به عهده خود پیمانکار این کارخانه است.

  وی با اشاره به این که پیمانکار این کارخانه گلایه داشت که زباله‌ها در مبدا تفکیک می‌شود و برایش صرفه اقتصادی ندارد، افزود:  در جلسه‌ای که با حضور مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری برگزار شد، مقرر گردید که  از شهریور 96، پیمانکاری تفکیک زباله از مبداء توسط سرمایه‌گذار  کارخانه کمپوست انجام شود تا در این زمینه خودش بتواند  مدیریت داشته باشد .

  «عزت یادگار» سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد هم در این زمینه تصریح کرد: با توجه به تعهدات شهرداری در زمینه آسفالت مسیر دسترسی از گود زباله به کارخانه کمپوست، شهرداری باید با مشارکت دیگر شرکت‌هایی که در این مسیر قرار دارد، هرچه سریعتر نسبت به آسفالت آن اقدام کند .

  حجت الاسلام «عباس زارع» رییس شورای اسلامی شهر یزد هم با اشاره به اینکه این کارخانه در زمینه رفع مشکلات زیست محیطی می‌تواند موثر باشد، گفت: این کارخانه باید هر چه سریعتر راه اندازی شود و بعد از راه‌اندازی در زمینه آسفالت مسیر دسترسی اقدامات لازم انجام شود .

  وی در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد به موضوع برخورد نیروهای اجرائیات شهرداری در سطح شهر با شهروندان اشاره کرد و در این زمینه گفت: برخورد نیروهای اجرائیات شهرداری با مردم نارضایتی زیادی را در بین شهروندان در برداشته است که در مراجعه حضوری شهروندان و دست فروشان به شورا نمایان است و در این زمینه باید برخوردی دینی و در شان شهروندان یزدی در دستور کار نیروهای اجرائیات قرار بگیرد .

  حجت الاسلام «حمید رضا مطهریان» رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد هم خواستار برخورد مسالمت آمیز و مهربانانه نیروهای اجرائیات با شهروندان شد و گفت: با توجه به نارضایتی شهروندان ،  این موضوع با حضور رئیس اداره اجرائیات در دستور کار کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد قرار خواهد گرفت .

  «سید محمدعلی‌ پاکنژاد» دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم تصریح کرد : نیاز است که نیروهای اجرائیات در برخورد اول، به صورت اخطار کتبی به کاسبان و در مراحل بعد اخطارها بصورت جریمه باشد به شرط این که این گونه جریمه‌ها ضمانت اجرا هم داشته باشد .

  «سید محمد رضا مدرسی» عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر یزد ضمن انتقاد از عملکرد بعضی از نیروهای اجرائیات در برخورد با شهروندان در شهر، گفت: نیاز است که در اداره اجرائیات نسبت به جابجایی این گونه نیروها و جایگزین کردن افراد صبور در این اداره اقدامات اساسی انجام شود .

  وی با اشاره به این که مصوبه شورای اسلامی شهر یزد در این زمینه این بوده است که در ابتدا اخطارها بصورت کتبی باشد و در مرتبه بعد جمع‌آوری شود و آن هم بصورت ارائه رسید به شهروندان، گفت: در بسیاری از مواردی که مردم به شورا مراجعه می کنند نشان می دهد که به مصوبه شورا اهمیتی داده نشده و بدون اخطار نسبت به جمع‌آوری اقدام می‌کنند و در قبال جمع‌آوری هیچ گونه رسیدی به شهروندان داده نمی‌شود .

  «سپنتا نیکنام» رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد هم در این زمینه با اشاره به این که هرگز این گونه برخوردها را نمی پذیرد،  یادآورشد: هدف از حمع آوری سدمعبر در شهر زیبا سازی منظر شهری و توجه به حقوق عابرین پیاده است اما هرگز هرگونه برخوردی که دور از شان شهروندان باشد را نمی پذیریم و به نظر در این مورد باید در زمینه آموزش نیروهای اجرائیات بیشتر سرمایه گذاری شود .

  نهایتاً مقرر شد که این موضوع و مشکلات ارائه شده در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد مورد پیگیری قرار گیرد .

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    • هفته نامه عصر ساختمان
    • ماهنامه ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
    آرشیو