عصر اعتبار

همزمان با دهه افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره)؛

بهره برداری از طرح های عمرانی بنیاد مسکن در فارس

عصر ساختمان- ۲۹۷ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان فارس به بهر‌ه‌برداری می‌ر‌سد .

بهره برداری از طرح های عمرانی بنیاد مسکن در فارس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از صدا و سیما، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: همزمان با 21 فروردین ماه سالروز افتتاح حساب 100 امام(ره) پروژه‌های عمرانی و مسکونی با اعتبار 297 میلیارد و 615 میلیون تومان در استان به بهره ‌برداری می‌ر‌سد.
    عطاءالله زمانی با بیان اینکه در این دهه، پروژه‌های عمرانی و مسکونی با اعتبار 297 میلیارد و 615 میلیون تومان در استان به بهره ‌برداری می‌ر‌سد گفت: بهسازی 7 هزار و 481 واحد مسکن روستایی با اعتبار 224 میلیارد و 430 میلیون ریال از جمله برنامه‌های شاخص این دهه است.
  وی بازسازی 351 واحد مسکن روستایی با اعتبار 11 میلیارد و 121 میلیون تومان و اجرای 9 پروژه طرح هادی روستایی با اعتبار 996 میلیون تومان را از دیگر برنامه‌های ویژه دهه حساب 100 امام خمینی (ره) در استان فارس عنوان و خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن شهری نیز 622 واحد مسکونی در قالب 6 پروژه و با اعتبار 61 میلیارد و 70 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
  مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس افزود: در مجموع 19 هزار و 100 خانوار استان فارس از برکات این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند. زمانی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین فعالیت بنیاد مسکن در جهت توسعه روستاها تهیه طرح هادی است و بنیاد مسکن استان فارس باید در حدود 2 هزار و 400 روستای بالای 20 خانوار این استان طرح هادی تهیه کند که تاکنون در 2 هزار و 329 روستا این طرح تهیه شده است و به زودی جشن اتمام تهیه طرح هادی در روستای استان فارس برگزار می‌شود.
  مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه از 388 هزار و 680 واحد مسکونی روستایی استان تاکنون 218 هزار واحد مسکونی معادل 56 درصد واحدهای روستایی مقاوم‌سازی شده‌اند، گفت: در سال 96 نیز سهیمه بهسازی و نوسازی 14 هزار و 800 واحد روستایی به بنیاد مسکن داده شده است.
  زمانی با بیان اینکه برای کمک به تامین مسکن معلولان تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سازمان ملی زمین و مسکن، سازمان بهزیستی و انجمن خیرین مسکن‌ساز منعقد شده است، افزود: براساس این تفاهم‌نامه برای 934 خانواده‌ دارای دو معلول و بیشتر استان فارس مسکن ساخته می‌شود که تاکنون کار ساخت 140 واحد مسکونی آغاز شده و 42 از این واحدها تکمیل شده است. 
  وی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه 32 میلیون تومان وام بلاعوض در نقاط شهری و 18 میلیون تومان وام بلاعوض در نقاط روستایی برای تامین مسکن خانواده‌های دارای دو معلول در نظر گرفته شده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو