عصر اعتبار

آخرین جزئیات طرح مسکن اجتماعی؛

اجرای طرح مسکن اجتماعی در داخل شهر‌ها و بافت‌های فرسوده

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی از اجرای طرح مسکن اجتماعی از ابتدای سال خبر داد و گفت: تمامی دستگاه های مربوطه اقدامات و برنامه ریزی های لازم را برای اجرای این طرح به کار گرفته اند.

اجرای طرح مسکن اجتماعی در داخل شهر‌ها و بافت‌های فرسوده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی با اشاره به اینکه تکالیفی را مسکن اجتماعی برای دستگاه‌های مختلف گذاشته است، گفت: دولت برای دستگاه‌ها از جمله وزارت راه وشهرسازی، بنیاد مسکن ، سازمان ملی زمین و مسکن، بانک مرکزی و سازمان برنامه بودجه وظایفی را تعیین و به آن‌ها ابلاغ کرده است.

  وی در ادامه افزود: تمامی دستگاه‌ها در حال برنامه ریزی برای اجرای این طرح از ابتدای امسال هستند که با تخصیص بودجه بتوانند، اجرا کنند. در حال حاضر سازمان برنامه تخصیص بودجه را برای این طرح تضمین و منابع آن‌ها را تأمین کرده است.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی اظهار داشت: هریک از سازمان‌های مربوطه وظایفی از جمله تأمین زمین، شناسایی افراد متقاضی و تأمین تسهیلات دارند که در اجرای این طرح وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز همکاری می‌کند.

  وی بیان کرد: در طرح مسکن اجتماعی مبنا بر این است که به پروژهای بزرگی که به تمرکز فرد منجر شود توجه نکنیم بنابراین پروژه‌های کوچک  در درون شهر‌ها و بافت‌های فرسوده در اولویت قرار می‌گیرند.

  براساس این گزارش جدول مسکن حمایتی و اجتماعی به دو بخش تقسیم شد که در بخش مسکن حمایتی به 10 هزار واحد 40 میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن ملکی و 40 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن ملکی به 20 هزار واحد پرداخت می‌شود ، همچنین به 5 هزار واحد مسکونی نیز کمک‌های بلاعوض پرداخت می‌شود.

  بر این اساس برای 15 هزار نفر تسهیلات به سازندگان مسکن اجتماعی دارای زمین نیز به مبلغ 80 میلیون تومان پرداخت می‌شود که از این مبلغ بخشی برای کمک اجاره به متقاضیان که حدود 15 هزار نفر در شهرهای زیر 500 هزار نفر و بخشی دیگر برای 20 هزار نفر در شهرهای بالای 500 هزار نفر پرداخت می‌شود. همچنین 7 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات نیز به عنوان وام قرض الحسنه ودیعه مسکن برای 5 هزار نفر پرداخت می‌شود.

  گفتنی است برای ساخت مسکن استیجاری،ملکی به نسبت 60 _ 40 زمین توسط وزارت راه و شهرسازی برای 10 هزار نفر تأمین می‌شود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو