عصر اعتبار

پایان رکود ۳ ساله مسکن در سال ۹۶

عصر ساختمان- رئیس انبوه سازان مسکن استان تهران پیش بینی کرد با برچیده شدن رکود سه ساله در بخش مسکن ، در تابستان ۹۶ بازار مسکن رنگ رونق به خود ببیند.

پایان رکود ۳ ساله مسکن در سال ۹۶
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از جام جم، حسن محتشم با اشاره به اینکه اردیبهشت ماه 96 با توجه به برگزاری انتخابات قیمت واحد مسکونی تغییر نخواهد کرد، افزود: در تابستان سال آینده رکود سه ساله بازار مسکن برچیده می شود و این بازار رونق خواهد یافت .

  رئیس انبوه سازان مسکن استان تهران تصریح کرد: پیش‌بینی من این است که دولت رونق را جایگزین سیاست‌های انقباضی اقتصادی کند و در این زمینه باید از بخش مسکن شروع کند. در تابستان سال آینده کشور با رونق اقتصادی روبرو می‌شود و این رونق به بخش مسکن نیز انتقال داده شده و قیمت ها نیز با شیب ملایم افزایش می یابد.

  محتشم، دو اقدام دولت برای خروج از رکود مسکن را ضروری دانست و گفت: اولین اقدام این است که قدرت خرید متقاضیان با استفاده از تسهیلات، بالا بردن درآمد سرانه و سایر روشها بالا ببرد.

  وی ادامه داد: دومین کاری که باید صورت گیرد افزایش ساخت و ساز است. اگر تولید، تکافوی تقاضا را ندهد افزایش قیمت مسکن در سالهای آینده قطعی است. به همین دلیل فکر می کنم دولت نسبت به این موضوع بی توجه نخواهد بود.

  به گفته وی ، قیمت واحدهای مسکونی با متراژهای کوچک و قیمت متوسط در سال 95 نسبت به سال 94 از رشد نسبی برخوردار بوده است.

  محتشم در ادامه به علت رشد نسبی قیمت های واحدهای مسکونی در متراژ پایین اشاره کرد و گفت: خانه اولی‌هایی که در سال 94 برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده بودند، در خرداد ماه سال 95تسهیلات خود را دریافت کردند و همین موضوع زمینه ساز افزایش قیمت واحدهای مسکونی بوده است.

  وی در ادامه به افزایش قیمت مسکن در سال گذشته اشاره کرد و افزود: قیمت مسکن در بین واحدهای مسکونی کوچک حدود 9 درصد افزایش یافته، این در حالی است که نرخ تولید مسکن طی سال 93 و 94 کاهش چشم گیری داشت.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر